Zanlı suçunu kabul etti

Girne'de polis tarafından yapılan operasyonda, evinde uyuşturucu bulundurmaktan tutuklanan iki zanlı, mahkemeye çıkarıldı.

Girne’de alınan ihbar üzerine, dün gerçekleştirilen operasyonda, evinde 2 tür uyuşturucu madde bulunan zanlı E.M. ve J.T., mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede bulguları aktaran Polis memuru Ahmet Bayram, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından, zanlıların Girne- Alsancak’taki evinde arama yapıldığını söyledi.

Polis, yapılan aramada,  yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu, 1 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu ve içerilerinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğu düşünülen 2 adet sarma sigara, kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen bir adet tabak ve 2 adet naylon parçası bulunarak el konulduğunu belirtti.
Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında, zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini kaydeden polis, vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını, ayrıca uyuşturucu olduğu düşünülen maddelerin analiz sonuçlarının beklendiğini belirtti.

Polis, zanlının soruşturma amacıyla 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının soruşturma maksatlı 4 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı