Zanlı cezaevine gönderildi

Girne’de seri şekilde hırsızlık yapan zanlı, bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

8 Ekim 2019 - 20:15

30 Eylül tarihinde Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir şahsa ait araç içerisinden 2 bin 700 TL nakit para çaldığı iddiasıyla tutuklanan E.Y.’nin yapılan ileri soruşturma neticesinde birçok suça karıştığı belirlenmişti.Zanlı,bugün yeniden mahkeme çıkarılarak cezaevine gönderildi.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlının 2019 yılı Eylül ayı içerisinde Girne bölgesinde meydana gelen dükkân açma, kasti hasar, sirkat, sahtekârlıkla para temini ve ikamet izinsiz bulunma suçlarından sorumlu olduğunu söyledi.

Çamlıbelli, zanlının 23 Eylül tarihinde Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir büfenin
camını taşla kırıp, 32 adet KKTC devlet piyangosu, 40 adet Milli Piyango, 100 TL, 70 Euro ve 2 bin
805 TL değerinde tütün çaldığını söyledi.

Polis, zanlının çaldığı KKTC devlet piyangosu biletlerinden 6 tanesine amorti çıktığını, bu biletleri Girne’de bir işletmeye verip 120 TL para aldığını ifade etti.

Ayrıca zanlının, 29 Eylül tarihinde yine Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir araç içerisinden 2700 TL nakit para çalındığını da belirtti.

Zanlının Girne’de bir işletmede tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, üzerinde yapılan aramada 2 bin 340 TL nakit para bulunduğunu ifade etti.

Çamlıbelli, tutuklanan zanlının 15 Nisan tarihinde ülkeye vize ile giriş yaptığını ve 30 günlük vizesi dolunca için 15 Mayıs tarihinden beri kaçak kaldığını ifade etti.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Çamlıbelli, ülkede yasal statüsü bulunmadığını da belirterek, teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme zanlının 45 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı