Zalihe Çavuşoğlu’nun adı mecliste yaşatılacak

Cumhuriyet Meclisi’nde çeşitli toplantı ve komitelere ev sahipliği yapan Mavi Salon’a, Divan Başkanlığı kararıyla, 2016’da hayatını kaybeden Meclis çalışanlarından Zalihe Çavuşoğlu’nun adı verildi.
Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, bu amaçla yapılan etkinliğe Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ın yanı sıra Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Divan Üyeleri Salahi Şahiner ve Mesut Genç ile Zalihe Çavuşoğlu’nun ailesi ve Meclis personeli katıldı.

Merhum Zalihe Çavuşoğlu’nun eşi Ali Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada toplantı salonuna eşinin adının verilmesi konusunda katkı koyan herkese aile adına teşekkür etti.

Çavuşoğlu, eşinin toplantı salonu vesilesiyle adının anılmasının acılarını bir nebze olsa hafifletebileceğini söyleyerek, kendilerini çok mutlu ettiklerini belirtti.

ULUÇAY

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında Meclis’e uzun yıllar değerli hizmetler vermiş bir çalışma arkadaşlarının anısını yaşatmak amacıyla Başkanlık Divanı’nın bu kararı ürettiğini söyledi.

Bunu onurlu bir görev olarak kabul ettiklerini vurgulayan Uluçay, çalışma dönemi boyunca Çavuşoğlu’nun Meclise önemli katkılar sağladığını belirtti.

Kendisiyle Meclis çatısı altına çalışma imkanı bulduğunu kaydeden Uluçay, Çavuşoğlu’nun duygu, düşünce ve ilkeleriyle örnek bir personel olduğunu söyledi ve her fırsatta onu andıklarını ifade etti.

Uluçay, şöyle devam etti:

“Merhum Çavuşoğlu, sadece Meclis’imizin değil ülkemizin daha kurumsal bir yapıya kavuşabilmesi amacıyla vermiş olduğumuz mücadeleye her zaman katkılar koymuştur. Meclis’te birçok toplantıya ev sahipliği yapan bu salon vesilesiyle onun adını ve değerli hatırasını her zaman yaşatacağımıza inanıyorum”

Merhum Zalihe Çavuşoğlu’nun adının verildiği toplantı salonunun her iki girişine de adının ve özgeçmişinin bulunduğu tabelalar asıldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı