Yükseliş

Sakallı, "Gönyeli’nin hızlı adamları karşısında tel tel dökülen Düzkaya bu futbolla ligden düşecek takımların başında gelecektir" dedi.

Son haftaların formda ekibi Gönyeli bire bir rakibi Düzkaya’yı konuk ettiği alt sıraları ilgilendiren önemli mücadeleyi kazanmayı bildi. Mücadelenin henüz ilk saniyelerinde Keita ile net bir pozisyon bulan Düzkaya bu ataktan sonra tamamen farklı bir kimliğe bürünerek rakibine adeta teslim oldu. Özellikle kanatlardan Kahraman ile etkili akınlar gerçekleştiren Gönyeli bir anda Sylla’nın iki golü ile belki de kendisinin de beklemediği bir şekilde maçın henüz 15.dakikasında iki farklı üstünlük sağladı. Düzkaya savunması sağlı sollu gelen Gönyeli akınlarına karşılık veremedi. Yannick yaptırdığı tecrübesine yakışmayan acemice penaltıyla takımın gardının tamamen düşmesine sebep oldu.

Düzkaya teknik direktörü Mehmet Borataş oyuna müdahale ederek Mahmut’un yerine Ahmet Karal’ı oyuna aldı ancak bu müdahale de işe yaramadı. Gönyeli ise hafif sakatlığı bulunan Eray’ı riske etmeyerek Mehmet Barkınay’ı henüz ilk devrede oyuna sürdü. İki takımın da değişikliklerinden sonra oyun aynı tempoda devam etti ve Gönyeli Kahraman ile bir gol daha bularak ilk devreyi üç farklı önde kapattı.

İkinci devrede skorun verdiği rahatlıkla Gönyeli temposunu düşürürken, Düzkaya ise farkı azaltma çabası içerisinde daha fazla rakip kaleye gitmeye çalıştı. Düzkaya rakip kalede ikinci yarının başlarında tehlike yaratsa da kaleci Kemal ve Gönyeli savunmasının hatasız oyunu sonrasında skoru bulamadılar. Dakikalar ilerledik sonra moral olarak da çöküşü yaşayan Düzkaya kalesinde Gönyeli ilk devredeki gibi çok net pozisyonlar buldu ve farkı artırdıkça artırdı. Gönyeli kendi evinde çok rahat bir galibiyet alarak yükselen performansını sürdürdü.

Gönyeli ligin ilk devresindeki görüntüsünden çok uzak bir şekilde ikinci devreye başladı. Tecrübeli teknik adam Hüseyin Cantürk’ü kısa sürede böylesine etkili bir takım yaratmasından dolayı tebrik ederim. Sylla hat-trick yapmasına rağmen maçın adamı Kahraman’dı. 90 dakika boyunca hem hücumda hem savunmada takımı için inanılmaz işler yaptı.Kaleci Kemal de bugün formundaydı. Gönyeli bu formunu ve yükselişini devam ettirdiği takdirde ligi iyi bir noktada bitirecektir.

Düzkaya bugün sahada yok gibiydi. Mücadelenin hemen başında Keita ile yakaladıkları pozisyonda golü bulsalardı bile sonuç farklı olmayacaktı. Özellikle Onur ve Yannick kötü bile denilmeyecek bir performans sergiledi. Düzkaya bu ağır mağlubiyeti önlemek için hiçbir reaksiyon gösteremedi. Gönyeli’nin hızlı adamları karşısında tel tel dökülen Düzkaya bu futbolla ligden düşecek takımların başında gelecektir.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu