Yiğitcan’a TAF engeli

Katar'ın başkenti Doha'da devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ülkemizin de heyecanla beklediği 4x100 metre bayrak yarışı elemeleri bugün koşulacak ancak KKTC halkı bu yarışı buruk izleyecek.

4 atletin koştuğu 4×100 metre yarışında, 6 kişilik Türkiye bayrak takımı aday kadrosunda bulunan Kıbrıslı Türk sporcumuz Yiğitcan Hekimoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından belirlenen yarışta koşacak 4 kişilik takıma dahil edilmedi.

2017 yılında Londra’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Yiğitcan Hekimoğlu, Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes ve Jak ALi Harvey’den oluşan ekip, Türkiye atletizm tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası’nda 4×100 metre bhayrak yarışında final koşmayı başararak tarihe geçmişti.

Şimdi ise Doha’da gerçekleşen Dünya Şampiyonası öncesinde Türkiye bayrak takımı kadrosuna dahil edilen rekortmen Milli Atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu, TAF tarafından 6 kişilik aday kadro içerisinden yarışacak olan 4 kişilik ekibin dışında bırakıldı.

YİĞİTCAN’IN YERİNE GENÇ KAYHAN

Türkiye bugün 2 seride koşulacak elemelerde ilk seride ABD, Jamaika, Büyük Britanya, Brezilya, İtalya, Gana ve Katar gibi zorlu rakiplerine karşı finale kalma mücadelesi verecek.

3. kulvarda yarışacak olan Türkiye’de bir önceki Dünya Şampiyonası’nda olduğu gibi Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes ve Jak ALi Harvey yer alırken sporcumuz Yiğitcan Hekimoğlu’nun yerine ise genç sporcu Kayhan Özer yarışacak.

YİĞİTCAN: KARAR BU ŞEKİLDE SAYGI DUYUYORUM

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda bugün koşulacak 4×100 metre bayrak yarışı öncesinde TAF tarafından yarışacak ekip dışında bırakılan sporcumuz Yiğitcan Hekimoğlu sosyal medya hesabından üzüntüsünü açıkladı. Yiğitcan’ın açıklaması şu şekilde: “Bekleyenler olduğu için bir açıklama gereği hissettim. Ben duygularını çok saklayaman mantığıyla hareket eden biriyim. Sevgi ve saygının gücüne inanan hedef için herşeyi göze alabilen biriyim. İnsanın, özellikle elit düzeye gelmiş sporcuların kariyerlerinde herzaman yükseliş ve düşüşler yaşanır. 4x100m bayrak takımıyla birçok ilki ve başarıyı yaşadım bunların parçası olduğum için gurur duyuyorum.

Bu bağlamda bu seneki Dünya Şampiyonası’na en azından seçme yarışması için dışardan destek vereceğim. Karar bu şekilde oldu ve saygı duyuyorum. Ben bir takımın parçasıyım bunu herzaman kabullenip gereğini yaptım Umuyorum takımım gereğini yapıp Olimpiyat kotası alacaktır. Destekleyen herkese 7’sinden 70’ine gönülden teşekkür ederim. SizinYİĞİDO”nuz olarak savaşa kaldığım yerden daha hızlı daha güçlü daha hırslı bir şekilde devam edeceğim.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı