Yeşilova’nın yükselişi sürüyor

Cihangir, rakip ceza alanında bulduğu önemli fırsatlardan da yararlanamayınca, karşılaşmadan başı önde ayrılmak zorunda kaldı.

19.haftaya; lider Mağusa Türk Gücü’nün 7 puan gerisinden 37. puanla, 3. sırada giren Cihangir ile zirve mücadelesini sürdürebilmek için sahasında ve seyircisi önünde oynayacağı karşılaşmadan 3 puan almaktan başka alternatifi olmayan 35 puanla 5. konumda bulunan Merit Alsancak Yeşilova arasında dün Orhan Dural Stadı’nda oynanan karşılaşmada gülen taraf Yeşilova oldu. Vakkas ve Mustafa Salk’ın attığı gollerle puanını 38’e yükselten Yeşilova , “Zirve yarışında ben de varım” dedi.

Oyun kalitesi vasatın üzerinde seyreden karşılaşmanın ilk devresinde her iki takım da oyuna kontrollü girdi. Ancak dakikalar ilerledikçe Yeşilova, Cihangir’e nazaran daha fazla oyuna hakim olmaya ve organize ataklarla rakip alanda daha fazla gözükmeye başladı. Nitekim bunun semeresini de, 11.dakikada Vakkas’ın 30-35 metreden yolladığı füzenin, Cihangir müdafaa oyuncusu Nurettin’e çarpıp, kaleci Mehmedemin’i kontrpiyede bırakması sonucu Cihangir kalesine girmesiyle gördü. 1-0.

Yeşilova’nın kendi saha ve seyircisi önünde sergilediği kazanma inanç ve arzusu bakımından “Mücadeleli” geçen karşılaşmada, Cihangir’in zaman zaman da olsa Yeşilova’ya ayak uydurması ile de ortaya “Tatmin edici” bir karşılaşma çıktı.

Nitekim, yediği golle “Hız kesmeyen” Cihangir, 13. dakikada Yeşilova ceza alanı içerisinde doğan karambolde, Edafe’nin vuruşunda topun üst direk içine çarpıp, ağlarla kucaklaşmasıyla beraberliğe ulaştı 1-1. Yeşilova yaşanan bu süreçten sonra mücadele gücü yüksek bir oyun formatı uyguladı. Ancak, Mustafa Salk, Quincy ve Burak’tan oluşan ikinci bölge oyuncularının rakip ceza alanı civarında çoğalıp, pozisyon üretmede yetersiz, final pasları ve son vuruşlarda da etkisiz kalmaları, skor üretmelerine engel oldu. Cihangir ise, tempolu başladığı oyuna, özellikle beraberlik golünden sonra rakibinin hızını kesmek için önce “Durdurmak” sonra da,Eric, Behiç ve Gökhan desteğinde, Musa, Edafe ve Kone’den oluşan hücumcularıyla da süratli kontra ataklarla “Vurmak” düşüncesiyle oyunu kendi alanında kabullendi.

İlk devresi 1-1 tamamlanan oyunun ikinci devresine rüzgarı da arkasına alan  Yeşilova süratli girdi. Ve, Mustafa Salk’ın rakip kaleye yolladığı bir başka füzeile deskoru 2-1’e taşıdı. Devamında da, skoru koruma içgüdüsüyle oyunu kontrol altında tutmaya çalıştı. Bundan sonraki süreçte, tüm gayretine rağmen skoru lehine çeviremeyen Cihangir, rakip ceza alanında bulduğu önemli fırsatlardan da yararlanamayınca, karşılaşmadan başı önde ayrılmak zorunda kaldı. 2-1.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu