Yeşilova’nın hamle avantajı

Maçın genelinde her iki takım da vasatın üzerine geçmeyen bir oyun oynadı.

 

İlk devrenin son maçında, Yenicami, Merit Alsancak Yeşilova’yı konuk etti. Son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle şampiyonluk iddiasını kaybeden ve taraftarının tepkisini de üzerine çeken Kartal, bu maça mutlak kazanma arzusuyla çıkmıştı.

Ancak ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Son dakikalarda yediği gollerle karşılaşmadan mağlup ayrılmak durumunda kaldı.

Yenicami’de sıkıntılar büyük. Kadro darlığının yanında, bir de disiplin sorunu yaşanmaya başladı. Her hafta bir veya iki kişi cezalı durumuna düşüyor. Sakat oyuncular kervanına bir de cezalılar eklenince, teknik heyetin takım kurma konusunda, zorluklar yaşadığı bir gerçek.

Sezon başından beridir ideal 11 kurmakta zorlanan Yenicami’ye bir de formsuz ve yetersiz futbolcular eklenince, takımda düşüş olması doğaldır. Özellikle Junior Yenicami gibi yıllardır şampiyonluğa oynayan bir takımın santraforu olmamalıydı. Dünkü karşılaşmada iki kez kaleci ile karşı karşıya kalıp gol atamayan bir futbolcunun Yenicami’de olmaması gerekir. Junior’un yakaladığı iki net gol pozisyonunu kaçırması maçın kaybedilmesinde önemli dönüm noktasıydı.

Ayrıca Yeşilova karşısında, 1-0 öne geçen Yenicami, yapılan oyuncu değişikliklerinin de oyuna katkı koyamaması yüzünden galibiyeti kaybetti. Kısaca kendi hatalarının ve beceriksizliklerinin kurbanı oldu.

Yasin’in oyuna girmesi ile birlikte savunmadaki dengeler bozuldu. Ataklarını sol kanattan geliştirmeye başlayan Yeşilova, adeta maden bulmuş gibi, soldan geliştirdiği her atakta tehlikeli olmaya başladı ve sonuçta Burak’ın son dakikada attığı mükemmel golle de oyundan galip ayrılmasını başardı.

Yenicami’de takımın en iyisi Göktaş’tı. Oynadığı oyun ve attığı golle takımını umutlandırmıştı. Ancak son dakikalarda sinirlerine hakim olamayıp, yedigi sarı kartlar nedeni ile oyundan atılmasını kendisine yakıştıramadım.

Yeşilova’nın bu galibiyetteki en büyük avantajı kardo derinliğiydi. Bunu çok iyi ve yerinde kullandılar. Zamanında yapılan doğru hamleler, maçın kazanılmasında önemli rol oynadı.

Düşünün 83 dakika tek pozisyonu olmayan bir takım, yaptığı hamleler sayesinde maçı kazanabiliyorsa, alınan galibiyetin önemi çok büyük olur.

Yenicami son haftalarda kötü futbol oynuyor. Dün de kötüydü. Buna rağmen, 1-0 önde olma avantajını kullanıp galip gelseydi, sezonun ikinci devresine daha moralli ve umutlu bir başlangıç yapmış olacaktı. Ancak ne yazık ki bu yenilgi, tüm umutların yok olmasına neden olan bir mağlubiyet oldu.

Geçen haftadan yazmıştım, Yenicami bu yarıştan koptu demiştim. Dünkü mağlubiyetle az olan umutların tamamen tükendiğini söyleyebilirim.

Teknik heyet ve yönetim, sezon başında takım oluşuşturulurken yapılan hataları umarım devre arasında oluşturulacak kadro düzenlemesinde yapmazlar. Eğer hata yapılırsa, kabus gibi bir ikinci yarı yaşayabileceğini hatırlatmak isterim.

Göktaş oyun tecrübesi, futbol aklı ve zamanlaması iyi bir oyuncu. Dün ortaya koyduğu performansa baktığımda, yine takımın en az hata yapan oyuncusuydu. Attığı golle de takımına hayat vermişti. Ancak son dakikada oyundan atılmasını doğru bulmadım.

Maçın genelinde her iki takım da vasatın üzerine geçmeyen bir oyun oynadı. Ancak maçın bitimine 8 dakika kala oyunda hareketlilik ve heyecan yaşandı. Bu hareketlilik de Yeşilova’ya yaradı.

Kısacası 90 dakika, pas hataları, top kayıpları ve gelişi güzel bir mücadele şeklinde oynanan karşılaşmada, akılda kalan en güzel hareket ise Burak’ın attığı nefis goldü.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı