Yeşilova, Göçmenköy’ü kelepçeledi

Karşılaşma karşılıklı ataklarla başlarken konuk takımın ilerleyen dakikalarda maça ağırlığını koyduğu belli oluyordu...

17 Kasım 2019 - 12:00

Futbol K-Pet Süper Lig 10.haftasında Göçmenköy’e konuk olan Merit Alsancak Yeşilova 3 golle 3 puanı almasını bildi ve puanlarını 14’e çıkardı.

İki takım da geçen haftayı galip kapatmıştı. Göçmenköy iki yabancı golcüsüyle puanlarını artırmayı sürdürüyordu. Merit Alsancak Yeşilova ise lige ısınmaya ve puanları toplamaya başlamıştı.

Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda oynanan karşılaşmadan önce Merit Alsancak Yeşilova’nın teknik direktörü Şenol Canbulat’la sohbet ettik. Göçmenköy’ün iki golcü yabancı futbolcusu John Okoli ve Joseph’ten söz ettik. Şenol Canbulat bu iki faktörün farkındaydı. Bunlara karşı önlem alacaklarını söyledi.

Karşılaşma karşılıklı ataklarla başlarken konuk takımın ilerleyen dakikalarda maça ağırlığını koyduğu belli oluyordu. Nitekim bu ağırlık ilk yarım saatte etkisini gösterdi ve Merit Alsancak Yeşilova 2-0 öne geçti.

Göçmenköy ise rakip ceza sahasına top taşımakta zorlandı. Oyunun genelinde çizgi kenarında oynamayı tercih eden Kemal Uçaner zaman zaman kendi teknik direktörü ve futbolcularını uyardı. Devre arasında soyunma odasına girerken de tribünlerden duyulacak şekilde tepkisini dile getirdi.

İkinci devreye Göçmenköy daha atak başladı. Ancak rakip ceza sahasında baskı kurulamadı. Son dakikalarda Göçmenköy şuursuzca gol ararken kalesinde bir gol daha görünce konuk takım sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmadan önce Şenol Canbulat’ın söylediği gibi, Göçmenköy’ün en büyük iki kozu John ve Joseph’e önlem alındı ve en az 4 futbolcuyla adeta kelepçelendi. İleride çabuk çoğalmalar ve düzgün vuruşlar da galibiyette önemli faktör oldu.

Göçmenköy’de ise ikinci devrede de tepkisini ortaya koyan Kemal Uçaner’in takım arkadaşlarından top alamamaktan şikâyet ettiği duyuldu. Ancak bu futbolcu tepkisini ortaya koyarken kendisinin oyuna ne kadar katkısı olduğunun hesabını yaptı mı acaba? 90 dakika boyunca saha çizgilerinin yanında yürüyerek futbol oynamakla takımına katkı konamayacağını anlamış olmalıydı. Bu futbolcunun yurt dışından hafta arasında geldiğini öğrendik. Dolayısıyla yeterli antrenman da yapmamış ve sahada yürüyerek oynayan bir futbolcunun 90 dakika oyunda tutulmasını da anlamak mümkün değil.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı