Yeşilırmak, bir pozitif vaka daha olduğunu söyledi

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, bölgede bugün bir pozitif vakanın daha tespit edildiğini belirterek, toplum olarak birlikte mücadele vermek gerektiğini vurguladı

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak Kıbrıs Postası TV’de Ulaş Barış’ın programına konuk oldu ve bölgede bugün bir pozitif vakanın daha tespit edildiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığının, pozitif çıkan kişilere kimlerle temas ettiğini sorduğunu ve bu bağlamda harekete geçtiğini söyleyen Yeşilırmak, pozitif çıkan şahsın bir kişiyi bile saklaması durumunda o kişinin birçok kişiye hastalığı bulaştırabileceğini ifade etti.

“Zinciri bir yerde kırmazsak toplumun geleceği tehlikeye girer” diyen Yeşilırmak, bölgelerinde yaşlı nüfusun da çok olduğunu kaydetti.

Bu bağlamda kesinlikle ama kesinlikle yerel yönetimlerle işbirliği yapılması gerektiğine dikkat çeken Yeşilırmak, “Bugün bir pozitif vakamız daha var” dedi.

Bakanlar kurulunun tam sokağa çıkma yasağı kararı aldığında marketlerde izdiham olduğuna dikkat çeken Yeşilırmak, “Bu pozitif vaka marketlere girdiyse ne olacak? Bunun hesabını kim verecek? Biz yerel yönetimler olarak bunların bilincindeyiz” dedi.

Kendisinin öncelikle bir vatandaş olarak sorumluluklarının olduğunu vurgulayan Yeşilırmak, bunları yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Ülkemizde sağlık sisteminin çökmesi durumunda dünyadaki diğer ülkeler gibi olabileceğimizi dile getiren Yeşilırmak, “Bizim toplum olarak birlikte mücadele etmemiz gerekir. Bu bölgedeki mağdur insanlar konusunda yine işbirliğine ihtiyacımız vardır” dedi.

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

Diğer Haberler

Başa dön tuşu