Yenierenköy’e taş parke üretim tesisi kuruluyor

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, belediyeyi kalkındırmak amacıyla büyük bir başarıya imza attı.

11 Eylül 2019 - 09:45

Batık durumda devraldığı Yenierenköy Belediyesi’ni yeniden kalkındırmak amacıyla büyük çaba gösteren genç Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, bölgeye taş parke üretim tesisi kazandırdıklarını müjdeledi.

Yenierenköy Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Ankara Sincan Belediyesi tarafından hibe edilen üretim tesisinin bölgeye ulaştığını ve kurulum işlemlerinin başladığını belirten Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, “Parke, bordür, briket ve benzeri ürünlerin üretimini yapabileceğimiz tesisimiz belediyemize ulaştı. Tesisi belediyemize hibe eden kardeş belediyemiz Ankara Sincan Belediyesi Başkanı Murat Ercan başta olmak üzere Meclis üyelerine, il başkanına ve katkı koyan tüm arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum. En yakın zamanda tesisimizin kurulum işlemini tamamlayıp üretime geçeceğiz. Kuracağımız tesis belediyemiz ve bölge halkımız için çok önemli bir değerdir” diyerek parke üretim tesisiyle birlikte belediyenin öz kaynaklarının ciddi oranda artacağını vurguladı.

ÜRETİM KISA SÜRE SONRA BAŞLIYOR

Yenierenköy Belediyesi tarafından kısa süre içerisinde taş parke, bordür, briket ve benzeri ürünlerin üretimine başlanacağını ifade eden Yeşilırmak, üretilen ürünlerin belediyenin kendi projelerinde kullanılacağını, bölge halkına ve hırdavatçılara uygun fiyatlarda satışının yapılacağını, diğer belediyelere pazarlanabileceğini dile getirdi.

İlerleyen süreçte ciddi bir üretim yaparak bütün pazara ulaşmak amacında olduklarını kaydeden Emrah Yeşilırmak, belediyenin kendi öz kaynaklarıyla birçok projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı