Yeni “Akademik Yıl” başladı

DAÜ, 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni ve İlk Ders’i, bugün Mustafa Afşin Ersoy Salonu Merkezi Derslikler’de gerçekleşti.

14 Ekim 2019 - 21:37

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen İlk Ders’i, bu yıl Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Gülsün Sağlamer verdi.

Törene DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, Rauf Denktaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak,  Magosa Deniz Komutanı Albay Bülent Köse, DAÜ VYK Üyesi Hicran B. Fırat, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, DAÜ 40. Yıl Filmi’nin gösterimi ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, ülkenin içinde bulunduğu coğrafyada barışın tesis edilmesini diledi.

DAÜ’nün dört yıldır dünya sıralamalarında yer aldığını vurgulayan Osam, bağımsız değerlendirme kuruluşları Times Higher Education (THE) ve Şangay Listesi tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterildiklerinin altını çizdi.

Geçtiğimiz yıl başlayan uluslararası ortak programların meyvelerini almaya başladıklarını belirten Osam, aynı zamanda elektromobil ve gastronomi çalışmalarına devam ettiklerinin söyledi.

2019-2020 Akademik Yılı’nın DAÜ için yine önemli gelişmeleri beraberinde getireceğini ifade eden Osam, Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından değerlendirileceklerini, Akdeniz Üniversiteler Birliği’nin bu yılki olağan genel kurulunun ise DAÜ’de yapılacağını ifade etti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı