“Yengeye cinsel saldırı” iddiası

Vadili'de yengesine cinsel saldırı iddiasıyla tutuklanan zanlı, suçlamaları kabul etmedi.

Vadili köyünde 29 Ağustos sabah 06.00 raddelerinde, ikametgâhının yakınında kalmakta olan üvey amcasının eşi F.A’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan H. D.’nin tutukluluk süresi bir gün daha uzatıldı.

Üç gündür gözaltında bulunan zanlı dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Meselenin tahkikatını yürüten polis mensubu Bilal Yarıcıoğlu, zanlının üvey amcasının evinin kapısını açıp çeri girdikten sonra yatağında yüzüstü yatan eşine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Zanlının şikâyet üzerine tutuklandığını kaydeden Yarıcıoğlu 3 günlük tutukluluk süresinde icraatları ile ilgili bilgiler aktardı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Zanlının aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini, olay günü sabah saat 03.00’ten sonra evine geldiğini ve dışarı çıkmadığı yönünde beyanı olduğuna değinen Yarıcıoğlu, birbirlerine 3-4 metre mesafede ikamet eden iki ailenin 30 yıldan beri aralarında gerginlik ve husumet olduğunu kaydetti.

CEP TELEFONU İNCELENECEK

Bu konu ile ilgili poliste kayıtlarında şikâyetlerin olduğuna değinen tahkikat memuru, hafta sonu olması nedeniyle telefon dökümlerinin alınamadığı, gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin de yapılamadığına değinerek bir günlük ek süre talep etti. Önündeki şahadeti değerlendiren Yargıç Ayşen Toroslu zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı