YDÜ kampüsüne sokak hayvanı besleme otomatı konuldu

Yakın Doğu Üniversitesi, yeni tip Korona virüsüyle mücadelede sokak hayvanlarını unutmadı. Kampüs İçine 'Feed Me' sokak hayvanı besleme otomatı yerleştirdi

1 Nisan 2020 - 15:19

Yakın Doğu Üniversitesi, küresel bir tehdit haline dönüşen yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik artırılan tedbirler çerçevesinde günlük yaşamın kısıtlanması ile yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını beslemek için kampüs içerisine Yakın Doğu Üniversitesi tarafından geliştirilen Feed Me otomatik sokak hayvanı besleme istasyonu yerleştirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi önüne yerleştirilen Feed Me otomatik sokak hayvanı besleme istasyonu ile 7/24 sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyacı karşılanacak. Feed Me otomatik sokak hayvanı besleme istasyonu üzerinde bulunan sensörler sayesinde yemek ve su kapları boşalınca otomatik olarak yeniden doldurulacak. Kedi, köpek maması ve su temini ise Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi tarafından karşılanacak.

PİLOT BÖLGELERE YERLEŞTİRİLECEK

Çevre bilincini yükseltmek ve insanlara, özellikle genç ve çocuklara hayvan sevgisi aşılamak amacıyla Yakın Doğu Üniversitesi tarafından geliştirilen bir NERITA İnovasyon girişimi olan Feed Me otomatik sokak hayvanlarını besleme istasyonu, daha sonra pilot bölgeler belirlenerek şehir içlerine de yerleştirilecek.

BAĞIŞ YAPARAK SOKAK HAYVANLARI BESLENEBİLECEK

Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilen Feed Me, sahipsiz hayvanların akıllı telefon aracılığıyla bağışta bulunarak besleyebileceği bir sosyal sorumluluk projesi olarak farkındalık oluşturacak. İlerleyen günlerde hayata geçirilecek proje ile akıllı telefonlara Feed Me uygulamasını yükledikten sonra, Feed Me otomatlarına istenilen miktarda mama bağışında bulunulabilecek. Yapılan mama bağışları, günün beslenmeye uygun vakitlerinde “Feed Me” istasyonlarındaki mama kaplarına toplu olarak aktarılacak.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı