Bugün geniş çaplı kesinti yaşanacak

Yapılacak çalışmalar nedeniyle bugün Güzelyurt, Hamitköy, Girne ve Esentepe'de elektrik kesintileri olacak.

16 Mayıs 2019 - 07:19

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek), bugün dört bölgede elektrik kesintisine gidileceğini duyurdu.

Güzelyurt

Güzelyurt Bölge amirliğinden verilen bilgiye göre, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle 09.00 ile öğleden sonra yaklaşık 17.00 saatleri arasında; Tamer Özdaş Yapı Market ve civarının elektrik enerjisi kesik olacak.

Diğer yandan, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle 09.00 ile öğleden sonra yaklaşık 16.00 saatleri arasında; Güzelyurt Lemar arkası Doğuş Tüm Sitesi’ne elektrik enerjisi verilemeyecek.

Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle 09.00 ile yaklaşık 12.00 saatleri arasında; Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu ve çevresi, Alas II Sitesi ve çevresi, Akçay – Güzelyurt Yolu, Akçay, Zümrütköy, Yukarı Bostancı ve Yukarı Bostancı Sınır Kapısı’nın elektrik enerjisi kesik olacak.

Hamitköy

Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle Hamitköy’de bazı bölgeler 4 saat elektriksiz kalacak.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndan verilen bilgiye göre, 09.00 ile öğlen yaklaşık 13.00 saatleri arasında; Hamitköy mandıralar ve göçmen evleri civarının elektrik enerjisi kesik olacak.

Girne

K.T. Elektrik Kurumu Girne amirliğinden verilen bilgiye göre, ağaç aktarım çalışması nedeniyle 09.00 ile yaklaşık 12.00 saatleri arasında; Karakum Lemar arkası ve Kaki İş Hanı bölgesinin elektrik enerjisi kesik olacak.

 Esentepe

Yapılacak ağaç budama çalışması nedeniyle ise, 09.00 ile öğleden sonra yaklaşık 16.00 saatleri arasında; Esentepe Polis Karakolu bölgesi, okullar ve Esentepe Köyü’nün üst (güney) bölgesinin elektrik enerjisi kesik olacak.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı