“Yaklaşan fırtınaya hazır olun”

Baraka Aktivisti Münür Rahvancıoğlu, açıklanan ekonomik tedbirlerin özel sektör çalışanları için göstermelik olduğunu ifade ederek, sosyal medya hesabından eleştirilerde bulundu

26 Mart 2020 - 00:44

Baraka Aktivisti Münür Rahvancıoğlu, açıklanan ekonomik önlemlerin özellikle özel sektöre büyük darbe vuracağını belirterek, sosyal medya hesabından şu sözlere yer verdi:

“Açıklanan önlemlerle bu süreçten en çok darbe alan kesime yani özel sektör çalışanları ile esnafa bir darbe de hükümet vurmuştur. Özel sektör çalışanları için göstermelik ve yetersiz bir madde varken; küçük esnaf ve kendi namına çalışan meslek sahipleri tamamen görmezden gelinmiştir. Diğer yandan bankalar, inşaat şirketleri, kumarhaneler, beş yıldızlı oteller, büyük marketler, araba galerileri, benzin istasyonları, özel hastaneler ve özel üniversiteler, gelen giden her hükümetin gözdeleri olduklarını bir kez daha gösterdiler. 2018’deki ekonomik kriz sırasındaki dokunulmazlıklarının şimdiki hükümet döneminde de aynen devam ettiğini görüyoruz. Bu ülkede iktidar ultra zenginlerdir. Gelen giden hükümetler kendilerine biçilen rolü icra edip figüranlık yapıyorlar. Ancak, özellikle özel sektör emekçilerinin giderek belirgin hale gelen uyanışı, çok uzak olmayan bir gelecekte eski ezberleri bozacak. Bu hep böyle gidecek zannedenler yanılıyor. #YaklaşanFırtınayaHazırOlun”.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı