Yabancılar coşunca

Mevcut durum göz önünde tutulduğunda, bundan sonraki hedefinin; Lig sıralamasında yükselebileceği en “Uç noktaya ulaşmanın" yanı sıra, “Kıbrıs Kupası Finali”  olması gereken Doğan Türk Birliği, evinde oynadığı Binatlı karşılaşmasına “Tempolu” başladı.

Billy, Rasaq ve Weston’dan oluşan “Kaliteli” yabancıları kadrosuna dâhil ederek “Şampiyonluk” iddiasıyla başladığı K-Pet Süper Lig’e, Yenicami mağlubiyeti sonrasında “Havlu atmak” ve bu nedenle de “Teselliyi”, “Kıbrıs Kupası’nda” aramak zorunda kalan Doğan Türk Birliği ile 19.haftaya: 18 puanla 12.sırada girmesi nedeniyle her puana “Can simidi” gibi sarılmak konumunda bulunan Binatlı arasında dün Girne’de oynanan karşılaşmayı D.T.Birliği, Weston ve Rasaq’ın (2) golüyle 3-1 kazandı. Binatlı’nın golü Debola’dan geldi.

K-Pet Süper Ligi “Şampiyonluk yarışını”; oyunun kaderini her an değiştirebilecek düzeydeki “Kaliteli” oyuncu yapısına sahip olmanın yanı sıra, sergiledikleri “İstikrarlı” takım oyunu ile bunların göstergesini teşkil eden rakipleriyle olan “Puan farkı”, Süper Ligi adeta “Forse” etmiş bulunan Mağusa Türk Gücü’nün açık ara kazanacağını söylemek, “Kehanet” sayılmaz. Gerçi müsabaka oynanmadan kazanılmaz. Ancak, görünen köy de “Kılavuz” istemez.

Mevcut durum göz önünde tutulduğunda, bundan sonraki hedefinin; Lig sıralamasında yükselebileceği en “Uç noktaya ulaşmanın” yanı sıra, “Kıbrıs Kupası Finali”  olması gereken Doğan Türk Birliği, evinde oynadığı Binatlı karşılaşmasına “Tempolu” başladı. Orta alanı Erdinç, Aydın ve Ali Savaşan ile kontrolü altına almanın yanı sıra, Rasaq, Billy ve Weston ile ileride basarak rakibini adeta sahasına hapsetti. Ancak, ilk devrenin neredeyse tamamını rakip alanda geçirmesine rağmen, alan daraltan rakibi karşısında oyunu enine açamadı. Bu nedenle de “Çanakkale geçilmezi” oynayan Binatlı müdafaasını aşamadı.

Binatlı ise, “Favori” DTB karşısında “Tedbirli” ve “Haddini bilerek” oyuna girdi. Kenan’ı, Debola’nın kontrolüne veren Binatlı, Muammer, Abdullah ve Tuğrul’dan oluşan ikinci bölgenin desteğinde, zaman zaman da olsa, Debola, Serkan ve Moses ile yaptıkları hızlı kontra ataklarla gollük pozisyon üretmeye çalıştılar.

Ancak ilk devrede DTB’den beklenen gol, Kenan’ın ceza alanı içerisinden uzaklaştırmak istediği topun Serhan’a çarpıp Debola’ya gelmesi ve onunda topu adeta boş kaleye topu yuvarlamasıyla, Binatlı’dan geldi. İlk devresi 1-0 Binatlı lehine kapanan oyunun ikinci yarısına DTB temposunu daha da arttırarak girdi. Skoru korumak içgüdüsü ile oyunu kendi alanında kabullenen Binatlı’nın oyun formatındaki değişiklikten yararlanan DTB, müdafaayı ileride kurmaya başladı. Ve yabancı futbolcularının da coşkulu oyunuyla, rakip yarı alanına adeta park eden DTB,  57.dakikada Weston’un kafa golüyle skoru 1-1’e taşıdı. 63.dakikada Rasaq’la 2-1 öne geçti ve 72.dakikada Selim’in direkten dönen kafa vuruşunu tamamlayan Rasaq’ın attığı gol ile de, maçın 3-1’lik skorunu tayin etti. DTB, ikinci devredeki fevkalade takım oyununun yanı sıra,  yabancılarının coşkusu ile hak ettiği bir galibiyet elde etti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu