Vergi Dairesi’ndeki vurgun 1 milyon TL!

BALIKÇIOĞLU’NUN AYLIK HARCAMALARI 30 BİN TL…

10 Temmuz 2020 - 14:32

“2016’DA AÇIK BULUNDU, POLİSE BİLDİRİLMEDİ”…

Vergi Dairesi’nde son bir yıllık süreçte 2 bin 388 işlem karşılığı vatandaşlardan toplanan 903 bin 392 TL’nin veznede görevli memur Öykü Balıkçıoğlu tarafından sirkat edildiği belirlendi. Mali Şube’de görev yapan polis çavuşu Yahya Suiçmez’in, 2016 yılında da Maliye Teftiş Kurulu’nun zanlının veznesinde 42 bin TL açık tespit ettiğini, olayın polise aktarılması için rapor yazıldığını ancak açığın polise bildirilmediğini söyledi.

“İHMALİ OLAN İDARECİLER DE ARAŞTIRILACAK”…

Polis çavuşu Yahya Suiçmez, Ehliyet Birimi ile Gelirler Birimi Veznesi arasında otomasyon sistemi olmadığına dikkat çekip, Ehliyet Birimi’nin ne kadar işlem yapıp, kasasına kadar para girildiğinin görülemediğine işaret etti. Suiçmez, Gelir ve Vergi Dairesi’nde idari ve denetimde ihmalleri olanların da araştırılacağını kaydetti.

BALIKÇIOĞLU’NUN AYLIK HARCAMALARI 30 BİN TL…

Mali Şube, Öykü Balıkçıoğlu’nun Kasım 2019 tarihinden beri aylık 25 ile 30 bin TL arasında harcaması olduğunu tespit etti. Zanlının polise yardımcı olmadığını ve bankada parası bulunmadığını söylediğini kaydeden Yahya Suiçmez, zanlının hesaplarının inceleneceğini ancak henüz bankalardan cevap gelmediğini söyledi. Mahkeme, Balıkçıoğlu’nun yargıdan kaçabileceğine hükmederek, cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı