Ve kaos kapıdan içeri girdi

Koopspor’un “Etik” olmayan ancak “Yasal” olan 3. yabancı hakkını kullanması basketbolu durdurma noktasına getirdi

28 Ocak 2020 - 11:58

*Basketbolda Koopspor dün yabancı transferinin bitimine dakikalar kala elindeki iki yabancıyı da göndermeyerek tüzüğün kendilerine tanıdığı 3. yabancı hakkını kullanıp Amerikalı oyuncu Khwan Fore transferi için federasyona müracaatta bulundu.

*Federasyon ve kulüpler sezon öncesi bir araya gelip kulüplere tüzüğün tanıdığı 3 yabancı kuralında değişiklik yaparak hazırlanan müsabaka yönetmeliğinde 2 yabancının yer alması ve 3. yabancının ise 2 yıllık öğrenci olmasına karar vermişlerdi.

*Tüm kulüplerin sezon öncesi altına imza attığı bu kararı Koopspor yabancı değişiminin son günü olan dün imzasına sadık kalmayarak yönetmelik ile tüzük arasındaki tutarsızlığı kullanarak 3. yabancı hamlesini yaptı.

*Daha önce HABERCİ’nin manşetten vererek kaosun kapıda olduğu uyarısında bulunmasına rağmen federasyonun girişimleri sonuçsuz kaldı. Şimdi federasyon bu müracaat hakkında karar üretmek zorunda.

*Hukukçuları ile bugün olağanüstü bir toplantı yapacak olan federasyon, Koop’un bu müracaatını  yönetmeliğe dayanarak reddederse Koop ara emri alarak ligleri durdurabilir. Eğer bu müracaat kabul edilirse de diğer kulüplerin ciddi tepkisi ile karşı karşıya kalınacak ve basketbolda daha büyük bir kaos yaşanacak.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı