Vasat

Kaleci Cenk'in de büyük hatasıyla Çetinkaya karşılaşmaya golle başladı. Mustafa Yaşınses akıl dolu bir aşırtmayla takımını öne geçirdi.

Ligin ikinci devresine mağlubiyetle başlayan TOL ve Cihangir deplasmanından iyi sayılabilecek bir beraberlikle dönen Çetinkaya karşı karşıya geldi. Hedefleri farklı iki ekibin mücadelesine Çetinkaya daha iyi başlayan taraftı. TOL soğuk havada donmuş gibiydi. Kaleci Cenk’in de büyük hatasıyla Çetinkaya karşılaşmaya golle başladı. Mustafa Yaşınses akıl dolu bir aşırtmayla takımını öne geçirdi. Zaten ilk yarıda takımı adına da en istekli olan isimdi.

TOL yediği golden sonra beklemediği bir anda duran toptan Oha ile eşitliği sağladı. Bu golden sonra taraflar yer değiştirdi. Çetinkaya kalesinde gördüğü bu golden sonra oyundan düştü ve savunmaya gömülerek sadece kontra kovalamaya başladı. TOL ise oyunun kontrolünü eline alarak pozisyonlar üreten taraf oldu ancak net pozisyonlar da bulmasına rağmen golü bulamadı ve devre beraberlikle tamamlandı.

İkinci devrede de TOL’un üstünlüğü devam etti. Çetinkaya’da devrede yapılan Toykan-Özcan değişikliği de fayda etmedi ve sahada ne yapacağını bilemez bir halde, tamamen spontane bir oyunla mücadele eden bir Çetinkaya izlemeye devam ettik. TOL’da Oha ve Levan’ı durduramayan Çetinkaya kaçınılmaz olarak ikinci golü de kalesinde gördü. Doğukan’ın asistinde Remzi şık bir şutla takımını öne geçirdi. Mehmet Bolkan bu golden sonra değişikliklere giderek takımını ayağa kaldırmak isterken, bunda kısmen de başarılı oldu. Zaten kaybedeceği bir şey kalmayan Çetinkaya rakibinin üzerine daha cesur gitmeye başladı ve tehlikeler de yarattı ancak panik halde bunları sonuçlandıramadı.

İki takımın da vasatı aşamayan bir futbol sergilediği gecede farkı TOL’un yabancıları yarattı. Yabancıları daha fazla katkı koyan konuk ekip istediğini alan taraf oldu.

Çetinkaya iyi başladığı mücadelede golü kalesinde gördüğü anda dağıldı.  Bu durum ligin ilk devresindeki uzun süren olumsuz performansın psikolojik etkilerinin henüz silinmediğini ortaya çıkardı. Çetinkaya’da günün iyisi diyebileceğimiz belki Mustafa Yaşınses vardı. Onun dışında sahada kimse ne yaptığını bilir gibi değildi. Teknik direktör Mehmet Bolkan da bence maça Toykan’ı kanat oynatarak başlamayla hata yaptı zaten devre arasında bu hatasını düzeltti. Çetinkaya artık bire bir rakipleriyle oynayacağı mücadelelerde bu hatalarından ders çıkararak tekrarlamamaya uğraşacak.

TOL geriye düşmesine rağmen ilerleyen dakikalarda hem oyun hem de skor üstünlüğünü ele alarak haftayı galibiyetle kapattı. Alınan üç puan kimseyi aldatmasın. Bu oyun ilerleyen haftalarda kazanmalarına yetmez.Kaleci Cenk güven vermezken TOL adına gecenin iyileri Oha ve yeni transfer Levan oldu. Levan güçlü fiziğiyle dikkat çekti.

Karşılaşmanın hakemi Osman Özpaşa’yı zorlayacak çok bir pozisyon olmadı. Zaman zaman iki taraftan da tepki aldılar ancak yine de skora etki edecek bir hatası yoktu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu