Uzun paslarla olmuyor

Fehim Dayı ve yardımcıları genel olarak iyiydi. Ancak Sercan faulden dolayı sarı kart gormeliydi. Ikinci devre Aydın'a yapılan bir faul de es geçildi.

Daha dinamik başlayan ve pas organizasyonunu daha iyi yapan Mağusa Türk Gücü erken golle maça ağırlığını da erken koydu. Rakibinin kanatlarındaki zaafı belki de geçen haftaki maçtan iyi analiz eden sarı yeşilliler, organize olurken kanatları çok etkili kullandılar. Özellikle sağ kanatta Arif ve Yasin, sürekli çalışarak top taşıdılar. Ikinci devrede erken bir gol daha bu şekilde kaydedildi. Rakibine gore daha az top kaybı yapan ve daha çok isabetli pas yapan MTG, oyunda ciddi bir üstünlük kurmayı başardı. Dino Peter’in sürekli hareketli olması ve savunmayı meşgul etmesi, Peter Ebi’ninadam eksiltmesi ve orta alanda görev yapan Ünal ve Mehmet Gürlü’’nun neredeyse hatasız oynamaları takımın gücünü ve direncini üst seviyede tuttu. Ancak ikinci devrenin ortasından itibaren savunmaya az da olsa yaslanan sarı yeşilliler, kalelerinde gördükleri golle son bölümde biraz panik yaşadılar. Yine de Adil-Yusuf Beyazı ikilisinin büyük hata yapmadan ve uyumlu oyunuyla ikinci gole izin vermediler. Sonuçta çok önemli üç puan yanında zirve mücadelesi veren çok önemli bir rakibi deplasmanda yenmeyi başardılar.

Doğan Türk Birliği ise bireysel anlamda çok iyi takım. Ancak organizasyon konusunda ciddi sıkıntı var. Rakibin yüksek temposuna ayak uydurmalarına karşın gol yollarında yeterince üretken olamadılar. Kenan’ın geçen haftanın aksine orta alanda daha iyi işler yaptığı aşikardı. Ancak Bayram’ın eksikliği ciddi derecede hissediliyor. Çok top kaybı yaşadılar. Israrla uzun paslarla Babacar ve Billy’ye top aktarmaya çalıştılar. Ancak bu iki futbolcuyu kilitleyen savunmayı aşamadılar. Uzun paslarda bu kadar ısrar, ancak top kaybı ve rakibin kontra atağa çıkması demektir. Sonuçta hücum oyununu seven Doğan, bunu dün gece de istediği gibi yapamadı. Weston erken davranarak kaleciden dönen topu iyi izleyerek farkı bire indirdi ama yeterli olmadı. Iki haftada evinde beş puanlık kayıp, hem de zirve mücadelesi yapan takımlara karşı, ciddi bir kayıptır.

Fehim Dayı ve yardımcıları genel olarak iyiydi. Ancak Sercan faulden dolayı sarı kart gormeliydi. Ikinci devre Aydın’a yapılan bir faul de es geçildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı