Teminatla kurtuldular

Girne’de uyuşturucu haplarla yakalanan yabancı uyruklu üç öğrencinin teminat yatırmaları karşılığında tutuksuz yargılanmalarına karar verildi.

7 Haziran 2019 - 16:58

Girne’de gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu haplarla yakalanan Mohammed Almousa, Zeid Aldababnah, Noereddin Almomani bugün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayı anlatan polis, 29 Mayıs 2019 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince Girne’de gerçekleştirilen operasyonda Zeytinlik bölgesinde bir apartmanın araç park yerinde tespit edilen Mohammed Almousa ile Zeid Aldababnah’ın polisi görünce görevli ekibin üzerine aracı sürüp
kaçmaya çalıştıklarını, toprak sete çarpıp durduktan sonra araçtan inerek koşmaya başladıklarını ve
makul güç kullanılarak yakalandıklarını söyledi.

Polis, tutuklanan zanlıların evinde yapılan aramada 37 adet tam, 8 adet yarım uyuşturucu hap bulunduğunu, operasyon esnasında eve misafir olarak gelen zanlı Noereddin Almomani ile Tala Adada’nın da gözaltına alındığını söyledi.

Zanlı Noereddin Almomani’nin üzerinde içerisinde hint keneviri olan 2 sarma sigara bulunduğunu aktaran polis, zanlının evinde yapılan aramada da 32 adet tam, 12 adet yarım hap bulunduğunu belirtti.

Polis, operasyonda tutuklanan Tala Adada’nın ise suçla bağlantısının bulunmadığını, mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldığını söyledi.

Zanlıların hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, tümünün öğrenci olduğunu kaydeden polis, teminat talep etti.

Mahkeme, zanlılar Mohammed Almousa ile Noereddin Almomani’ninn 20’şer bin TL nakit, bir kefilin 100 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması, zanlı Zeid Aldababnah’ın da 3 bin 500 TL nakit teminat yatırması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı