Uyuşturucu yakalatan zanlının çalışma izni iptal edilecek

Evine yapılan operasyonda uyuşturucu madde bulanan zanlı, 2 ay süresinde cezaevine gönderilirken, çalışma izninin iptal edileceği kaydedildi.

12 Haziran 2019 - 11:47

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince evine yapılan operasyonda uyuşturucu madde bulanan zanlı Ramazan Ceylan, bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Murat Özkırdar, 8 Haziran’da 13.30-14.00 saatleri arasında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince zanlının kalmakta olduğu ikametgâhta yapılan aramada, damda gazete ve şeffaf poşete sarılı yaklaşık 23 gram 980 miligram ağırlığında hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının çalışma izninin iptal edileceği bilgisini aldıklarını söyleyen Özkırdar, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkemede konuşan zanlı, “Bana uyuşturucuyu satanların da yakalanmasını istiyorum” dedi.

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı