Urcan Vangöl’de de zafer YDÜ’nün

Urcan Vangöl U18 Ligi'de şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi oldu.

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Urcan Vangöl U18 Ligi’de şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi oldu. Final serisinin dördüncü maçı Mağusa Gelişim Akademisi ile Yakın Doğu Üniversitesi önceki akşam  Mağusa Arena’da karşılaştı.

Çekişmeli geçen maçta rakibini 61-56 mağlup ederek seriyi 3-1 yapan YDÜ şampiyonluğa uzandı. Bu sonuçla YDÜ, Levent Soykut U14 Ligi ve Attila Topaloğlu U16 Ligi’nin ardından Urcan Vangöl U18 Ligi’ni şampiyon tamamladı.

12 NUMARA DUYGUSU

Karşılaşmanın ardından düzenlenen törende YDÜ’ye şampiyonluk kupasını merhum Urcan Vangöl’ün eşi Ender Denktaş Vangöl takdim etti ve duygusal anlar yaşandı.

12 numaralı forma giyen YDÜ Takım Kaptanı Baran Kılıç, Ender Denktaş Vangöl’ün maç boyunca duygulanmasına neden oldu. Vangöl sosyal medyadan da yaptığı açıklamada duygularını şu şekilde ifade etti:

“Urcan’ın her zaman giydiği forma, 12 numaraydı . Yakın Doğu Üniversitesi’nin galibiyetiyle son bulan karşılaşmada, YDÜ Takım Kaptanı Baran Kılıç’ın forması da 12 numar. Bu da bir tesadüf değil, eminim. Beni gözyaşlarına boğdun delikanlı. Yürekten tebrik ederim. Özel bir gün olduğunu öğrenince, bütün performansını ortaya koydu. Takımıyla birlikte Kupayı 12 numaradan 12 numaraya vermiş olmanın gururunu yaşadım. Teşekkürler Yakın Doğu ,teşekkürler Mağusa Gelişim Akademisi. Teşekkürler Basketbol Federasyonu. Teşekkürler Takım Antrenörleri. Urcan bugün adıyla yeniden doğdu.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı