Üniversite bölüm başkanı “cinsel tacizden” tutuklandı

Gazimağusa'daki bir üniversitede bölüm başkanı olan profesör, hakkındaki cinsel saldırı suçlaması üzerine tutuklandı.

Gazimağusa’da bir üniversitenin Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. M.Ö ( E.70 ) dersleri hakkında bilgi almak için ofisine giden öğrencisi L.Ö’ye cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yapılan şikâyet üzerine polis tarafından tutuklandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verildi.

Tutukluluk duruşmasında yemin altında şahadet veren tahkikat memuru olgularla ilgili bilgi aktardı. 11 Nisan 2019 tarihinde saat 18.15 raddelerinde şikâyetçi L.Ö’nün dersleri ile ilgili bilgi almak maksadıyla müzik öğretmeni olan zanlının ofisine gittiğini, orda bulunduğu esnada zanlının önce bacaklarını ve kollarını okşadığını daha sonra da kendisini kucakladıktan sonra her iki yanağından öptüğünü, sonrasında dudaklarından öpmeye çalıştığını ancak başaramadığını aktaran tahkikat memuru L.Ö nün şikayetçi olmasıyla zanlının tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

“Dostane olarak öptüm”

Zanlının verdiği gönüllü ifadede öğrencisi L.Ö’yü “dostane olarak yanaklarından öptüğünü” söylediğini belirten tahkikat memuru kamera kayıtlarının inceleneceğini ve alınacak ifadeler doğrultusunda tahkikatını yapabilmek maksadıyla zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Avukat: “Ne söylediğinin farkında değil”

Daha sonra söz alan savunma avukatı tahkikat memuruna bazı sorular yönetti. Zanlının ofisi içerisinde güvenlik kamerasının olmadığını belirten tahkikat memuru zanlının ifadesinde şikâyetçiyi yanaklarından öptüğünü kabul ettiğini belirten ifade verdiğini aktardı.

Savunma avukatı müvekkilinin yüksek tansiyon hastası olması nedeniyle ne söylediğinin farkında olmadığını iddia etti.

Olguları değerlendiren yargıç Umut İnan zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi. Ayrıca zanlının Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesi yönünde de emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu