Ultra Crows yeni sezona hazır

“Ultra Crows” taraftar grubu, yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor.

13 Ağustos 2019 - 08:24

Kaya Emiroğlu –

Ülkemizin futbolda tek organize ve aktif taraftar grubu olan “Ultra Crows” taraftar grubu, oldukça hareketli geçen bir sezonu geride bırakırken, yeni sezon için hazırlıklarını da sürdürüyor.

Geçtiğimiz sezon taraftarı oldukları Mağusa Türk Gücü futbol takımının hem ligde, hem de kupada ulaştığı şampiyonluklarda, adeta “On ikinci Adam” olarak büyük katkı koyan Ultra Crows grup üyeleri, takımlarının aynı başarıları bu sezon da yaşamasını ve aynı aktiviteleri daha da geliştirerek yine yapmayı istediklerini belirttiler.

Ultra Crows grup üyelerinin açıklamaları şu şekilde:

SERKAN GÜVEN:

Ultra Crows KKTC’nin en büyük taraftar grubudur. Bazı takımların da taraftar grupları var. Ancak belli periyotlarda aktif oldular. İnşallah onlar da gene aktif olurlar. Tribünlerde görmek isteriz. Aslında bu heyecanı öyle yaşamak lazım. Her ne kadar resmi olmasa da Ultra Crows’un kendi içerisinde hiyerarşik bir yapısı var. Başkanlık yok ama yönlendiren büyükler var. Gönül verenler var. Gece 1-2’lere kadar pankart boyadığımızı bilirim. Geçtiğimiz sezon son iki şampiyonluk maçının organizasyonunda hemen hemen her gün biraraya geldik. Otobüs nerede duracak, stada girerken sıkışmayalım gibi konuları bile konuştuk. “North of the King” pankartını yaptırdık. Bunlar çok güzeldi. Özellikle Yenicami kupa finalinin 60. dakikasından sonraki tribün görüntümüz muhteşemdi. Kıbrıs Türk Futbol tarihinde belki de öyle bir tribün görüntüsü olmamıştır. 2000 yılından beridir her deplasmana gitmeye çalışıyoruz. Otobüs yoksa kendi arabalarımızla gittik. Stada girişlerde parası olmayan arkadaşlarımıza kendi aramızda para toplayıp destek olduk. Bunlar çok önemli  şeyler. Size de ayrıca teşekkür ederim. Bugüne kadar yaptıklarımızla ilgili soran olmamıştı. İlk kez kez siz sordunuz ve haber yaptınız. Futbol taraftarla güzel. Taraftarın olmadığı bir ortamda sadece futbolcuların bulunduğu bir sahada keyif yoktur. Şampiyon olup da tribünlerinde taraftarı olmayan takımlar var. Bu çok önemlidir. Biz de elimizden geldiği kadar Mağusa Türk Gücü’ne destek olmaya çalışıyoruz. Camia olmak da önemlidir. Mağusa’da ya da tüm ülkede birçok kulüp var ama her kulüp ya da takım camia olamıyor. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun da bu konulara ilgi alaka göstermesi lazımdır. Futbolu kendileri için mi yoksa taraftar için mi organize ediyorlar? Örneğin kupa finalinde bir görsel hazırlanabilir ve bu görsel önünde taraftarlar anı fotoğrafları çekebilirlerdi. Futbol böyle böyle güzelleşir ve gelişir. Avrupa futbolundan her örnek veriliyor ama tribün ve taraftarlarla ilgili örnekler konuşulmuyor. Görsellik sunmaya çalışıyoruz. Kaymaklı maçında çevrede bulunan apartmanlara pankartlar asmıştık. Bunlar güzel şeyler. Destek olursa daha da güzel şeyler olur. Çalışmaların içerisinde bir emek vardır. Gittiğimiz her yer bizimdir. Yabancı futbolcular her ne kadar KKTC’de böylesine bir taraftar topluluğu görmemiş olsalar da, bizi gördüklerinde bize karşı ilgi ve alakaları vardır.

OSMAN ABUZET:

2000 yılında kurulmuş bir taraftar grubuyuz. Bugüne kadar elimizden geldiği kadar çalıştık, çabaladık. Takımımızın her maçına gitmeye çalıştık. Kaymaklı’yla yaptığımız lig şampiyonluk maçı olsun, Yenicami kupa final maçı olsun, şampiyonluk şöleninde olsun elimizden geldiği kadar güzellik ve heyecan katmaya çalıştık. Meşaleler, konfetiler bulduk, hazırladık. Tribünlerde görsellik yaratmaya çalıştık. Serkan arkadaşımın dikkat çektiği gibi gece 1’lere kadar soğukta pankartlar hazırladık. Özellikle şampiyonlukları kazandığımız son iki maç öncesinde maç sırasındaki organizasyonlarımuz için toplantılar yaptık. Bir alınteri ve emek vardır. Bunları MTG, Mağusa ve Kıbrıs Türk futbolunu güzelleştirmek için yaptık. Önümüzdeki sezon da bunları yapmaya devam edeceğiz. Bizim varlığımız futbolcularımızın enerjisine pozitif yansımaktadır. Biz bunu özellikle maçlarda görebiliyoruz.

AYŞE SOYKARA:

Geçtiğimiz sezon çok heyecanlıydı. Ultra Crows olarak çok şey yaptık ve yapmaya çalıştık. Hem takım, hem saha, hem de tribünler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Son iki maçta heyecan doruktaydı. Yabancı futbolcular kendilerini burada bir aile gibi hissetmektedirler. Futbolcular özellikle bizi, yani Ultra Crows’u, gittiğimiz ve organize olduğumuz deplasman maçlarında gördükleri zaman kendilerini evlerinde gibi görmektediler. Gittiğimiz maçları deplasman gibi de görmüyoruz.

AHMET EFECAN:

Geçtiğimiz sezon güzel başladı. Birara bocaladık. Ancak güzel bitti. Sonunu getirdik. Takım ligin üstünde bir takımdı. Sezon sonunda bu görüldü. Yabancılarımız çok iyiydi. Yerli oyuncularımız ligin en iyileriydi. Lig Şampiyonluğu biraz sıkıntılı ve son anda olsa da hatayı zaten biz yapmıştık. Önümüzdeki sezon daha iyi olacak. Daha rahat bir şampiyonluk bekleriz. Hep takımımızın yanındaydık. Olmaya da devam edeceğiz. Ultra Crows ülkenin tek taraftar grubudur. Seyircisi olan deplasmanlara gittiğimizde de en az onlar kadar kalabalık olduk. Geçen sezonki Doğan Türk Birliği ve Lefke deplasmanlarında öyleydi.

HASAN YILDIRIMSOY:

Ultra Crows olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bu kulüp için ne yapsak azdır. Herşeyin daha fazlasını hakeder. Önümüzdeki sezonlarda daha güzel şeyler yapmak istiyoruz. Son iki maçta kalbimiz adeta duruyordu. Hedef başarıydı. Hep beraber elde edilmiştir. Bundan sonraki sezonlarda daha aktif olacağımızı söyleyebilirim.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı