Ülkeye kaçak giren 7 kişiden biri tutuklandı

Ülkeye 6 kişi ile birlikte giriş yaptığı tespit edilen Suriye uyruklu Bilal Ali Man tutuklandı.

Kıbrıs Postası – NADIRE BAHADI

Ülkeye 6 kişi ile birlikte giriş yaptığı tespit edilen Suriye uyruklu Bilal Ali Man tutuklandı, liman olmayan bir yerden ülkeye giriş yaptığı 5 kişi ise kayıp…

PCR test sonucu beklenen şahıs polis hücrelerinde karantina altına alınarak mahkemeye çıkarılmazken, “Onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye izinsiz giriş yapma” suçlaması ile hakkında soruşturma başlatılan şahsın gıyabında 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

PCR TEST SONUCU BEKLENİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ayhan Arabi mahkemede verdiği ifadesinde, Suriyeli zanlının 12 Temmuz 2020 tarihinde henüz tespit edilemeyen bir yerden tekne ile gelerek ülkeye giriş yaptığını kaydetti.

Zanlının Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Arabi, söz konusu şahsa PCR testi yapıldığını ve test sonucunun henüz çıkmadığı için polis hücrelerinde karantina altında tutulduğunu kaydetti. Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının ismini bilmediği bir tekne ile 6 kişi olarak geldiklerinin tespit edildiğini ifade eden Arabi, 5 kişinin ise nerede olduğunun bilinmediğini ifade etti. Soruşturmanın yeni başladığını kaydeden Arabi zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı