UBP’li Vekil Faiz Sucuoğlu: “1 yıldır Genel Başkanlık aklımdaydı”

UBP Milletvekili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, UBP Genel Başkanlığına aday olacağının sinyalini vererek, “1 yıldır Genel Başkanlık aklımdaydı” dedi.

Kıbrıs Postası – ALPER URAS

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, tv2020’de yayınlanan ve Çiğdem Aydın’ın hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programına konuk olarak soruları yanıtladı.

Dün akşam gerçekleştirilen UBP Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi toplantısına da değinen Sucuoğlu, 31 Ekim’de gerçekleştirilecek kurultayda genel başkanlık için aday olacağı sinyalini verdi.

“1 YILDIR GENEL BAŞKANLIK AKLIMDAYDI”

Uzun bir süredir UBP Genel Başkanlığını düşündüğünü, kendi içinde tahlillerini yaptığını fakat dillendirmediğini ifade eden Sucuoğlu, “1 yıldır Genel Başkanlık aklımdaydı” dedi.

Bu niyetini açıklamamasının sebebi olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine işaret eden Sucuoğlu, seçim sürecinde böyle bir konuyla dikkat dağınıklığı yaratmak istemediğini söyledi.

Henüz kimse resmi adaylığını açıklamazken, adaylık sinyali veren UBP’liler arasında Ünal Üstel de bulunuyor…

“GENEL BAŞKAN ÇOK GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA”

UBP Genel Başkanının belirleneceği 31 Ekim tarihinde adayların az olması durumunda ilk turdan başkanın belirlenebileceğini fakat adayların çoğalması durumunda ise 7 Kasım tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan 2. Tura sarkabileceğini ifade eden Faiz Sucuoğlu, seçilecek genel başkanın çok güçlü olması gerektiğini vurguladı.

“BELİRLENECEK BAKANLAR İŞİNİN EHLİ OLMALI”

Yeni bir hükümetin kurulması durumunda atanacak bakanlar konusuna da değinen Sucuoğlu, bakanlıklarda tecrübesi olan ya da mesleki olarak ilgili bakanlık konusunda tecrübeli birileri olması gerektiğini vurguladı.

Kendisinin Genel Başkan seçilmesi durumunda kurulacak yeni kabinede Genel Başkan adayı olacak diğer kişilere karşı bir tavır takınmayacağını söyleyen Sucuoğlu, “işinin ehli olması bizim için önemli olan” ifadelerini kullandı.

Sıradan bir hükümetin olmayacağının altını çizen Sucuoğlu, “Sağlam bir disiplinle çok çalışmalıyız” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı