Türkmen: Sizi biz kurtardık, nankörler edebiyatını terk ediniz

Emekli Lefkoşa Büyükelçisi Kaya Türkmen, “Kendi ülkesindeki berbatlıklara laf edemeyenlerin KKTC Cumhurbaşkanına saldırmalarını ayıplıyorum, kınıyorum”

Türkiye’nin eski Lefkoşa Büyükelçisi Kaya Türkmen, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Guardian gazetesine verdiği demeç sonrası Türkiye’deki bazı çevrelerce eleştirilmesi’ne tepki gösterdi.

“Sizi biz kurtardık, nankörler edebiyatını terk ediniz” diyen Türkiye’nin emekli Lefkoşa Büyükelçisi Kaya Türkmen, “Kıbrıs Türkünü rahat bırakınız” çağrısı yaptı.

Kaya Türkmen’in açıklaması şu şekilde:

“KKTC Sayın Cumhurbaşkanının “Bir an önce Türkiye Cumhuriyetinin 82. ili olmayı arzu ediyoruz” demesi mi bekleniyor? Bunu rahmetli Denktaş dahi söylemedi. Kıbrıs Türkünü rahat bırakınız… “Sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatını terk ediniz. KKTC’nin Türkiye tarafından ilhakı, evet, felaket olur. Berbat bir iş olur. Sayın Cumhurbaşkanı haklıdır. Ve kendi ülkesindeki berbatlıklara laf edemeyen kişilerin, ‘bazıları benim meslektaşım da olsa’ KKTC Sayın Cumhurbaşkanına atış serbest mantığıyla saldırmalarını ayıplıyorum, kınıyorum… Her yıl Türkiye’den bir KKTC nüfusu kadar insan dış ülkelere göçüyor. Bunu da unutmayalım…”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı