Türkmen hükümeti uyardı

HAKSEN Genel Başkanı Türkmen, yerel iş gücünü destekleme fonu konusunda açıklama yaptı.

HAKSEN Genel Başkanı İzzet Türkmen, yerel iş gücünü destekleyen tek fon olan ve ülke gençliğinin iş bulmasında, primlerinin desteklenmesinde ve çalışma hayatının daha iyi yerlere gelmesinde kullanılan “Yerli İş Gücünü Destekleme Fonu”nun hükümetin “saldırısına uğramak üzere olduğunu” savundu.

“BU YANLIŞTAN DERHAL DÖNÜLMELİ”

Yazılı açıklama yapan Türkmen, “Aldığımız bilgilere göre, TC’den beklenilen para akışını sağlayamayan hükümet gözünü bu fona dikmiştir. İvedi bir yasa değişikliği ile Başbakanlığın kontrolü ve istenilen farklı yerlere harcama yetkisi ile bu fonun birkaç ay içerisinde içinin büyük oranda boşaltılacağı gerçeği maalesef hükümetin gündemine girmiştir” iddiasında bulundu.

Türkmen, “Sendikamız hükümetin başı olan Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın bu yanlıştan derhal dönmesini talep etmektedir” ifadelerine yer verdi.

“BAŞBAKAN’A BAĞLANMASI KABUL EDİLEMEZ”

Sendikanın buna sessiz kalmayacağını belirten Türkmen, “Yerli İş Gücünü Destekleme Fonu’nun Başbakan’a bağlanarak istenildiği gibi har vurup harman savrulması kabul edilebilir bir durum değildir.” dedi.

Türkmen, “kaynak yaratma, mevcut fonları amaçları dışında hortumlayarak yapılmaz, yapılamaz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu