“Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bize de yardım etsin”

Mağusa Maraş bölgesinde iş ortağının sözüne güvenip iş yerinin üzerine inşa ettiği evden mahkeme emri ile tahliye kararı çıkan Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çifti mağduriyet yaşıyor. Çift, tahliye işlemine karşı çıktı; evlerinden çıkmamak için direndi.

Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çifti Maraş bölgesinin Harikalar Mahallesi’nde kaldıkları ev için 2012 yılından beri hukuk mücadelesi veriyor.

Haluk Yıldırım’ın yıllar önce iş ortağının sözüne güvenerek iş yerinin üzerine inşa ettiği evden mahkeme emri ile tahliye kararı çıkarken, tahliye kararının dün uygulanmak istediği anlarda ise Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk evi boşaltmayarak direniş gösterdi.

Yaşadıkları mağduriyet nedeni ile yıllardır hukuk mücadelesi verdiklerini anlatan çift, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yardım talep etti.

Çift, “TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bize yardım etsin. Biz de TC vatandaşıyız. Bu evi yapmak için dünya kadar para harcadık, hukuk mücadelesi için de yıllardır elimizde avcumuzda ne varsa tükettik. Bize de yardım etsin” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı