“Turizm için yatırım ve tatil desteği istiyoruz”

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, Başbakan Erhürman’ın Londra’daki Kıbrıslı Türklerle buluşma gecesinde vurguladı

8 Mart 2019 - 13:37

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, dün akşam Londra’da gerçekleştirilen Başbakan Erhürman’ın Londra’daki Kıbrıslı Türklerle buluşma gecesinde bir konuşma yaparak turizm sektörü için İngiltere’deki Kıbrıslı Türklerden yardım ve destek beklediklerini ifade etti.

Çağıner, “böyle bir organizasyonun yapılması şüphelerimiz vardı. Her zaman gidiyoruz konuşuyoruz, bir şey olmuyor diye. Sayın Başbakanımız ile birlikte ve birlik başkanlarımızla yapmış olduğumuz toplantıda ben şunu söyleyebilirim. Samimiyeti gördüm” dedi.

Toplantıların amaçlarının tek bir amacı olduğunu kaydeden Çağıner, Kıbrıs Türk toplumunu kendi anavatanı ile birleştirecek her türlü ekonomik faaliyete ve her türlü kültürel faaliyete destek olmak olduğunu söyledi.

Çağıner, “bunun taahhüdünü vermek istiyorum. Burada yaşayan Kıbrıs Türk toplumu ile KKTC arasında köprü kurma görevini de turizm sektörü alacak. Bizler de yıllarca burada turizm ile uğraşan kişiler olarak buradaki toplumun Kıbrıs’ta tatil yapmasında ve seyahatlerde azalma olduğunun farkındayız. Bu farkındalığı aslında azalmanın sebebiyetinin birinin de Kıbrıs’tan kaynaklanan sebeplerden olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı