Turanlı için kritik gün

Ercan Havalimanı işletmecisi Turanlı'nın, geçtiğimiz üç ay için tahakkuk eden 40 milyon TL'lik borcunu bugün ödemesi gerekiyor.

15 Ekim 2019 - 11:52

Türkiyeli iş insanı Emrullah Turanlı’nın büyük ortağı olduğu Ercan Devlet Havalimanı’nın işletmecisi T&T şirketi için bugün kritik gün.

Geçmişten devlete olan 53 milyon TL’lik borcu 6 aylığına erteleten Turanlı’nın, geçtiğimiz üç ay için tahakkuk eden 40 milyon TL’yi ise, sözleşme gereği bugün ödemesi gerekiyor.

Bilindiği üzere,Ercan Havaalanı’nı işleten T&T Havalimanı İşletmeciliği’nin gelir paylaşımı sözleşmesi gereği devlete 53 milyon TL ödemesi gerekiyordu. Ancak ödeme yapılmadığı için T&T’nin gelirlerine haciz konmuştu. Maliye’nin, haczi, şartlı ve yazılı taahhüt verilmesi üzerine dondurduğu ve T&T’ye 6 ay süre verdiği ortaya çıkmıştı.

Ancak geçtiğimiz üç ay için 40 milyon TL daha tahakkuk etti. Sözleşme gereği tahakkuk eden miktarın üç ayı takip eden ilk ayın 15’inde ödenmesi gerekiyor.

53 milyon TL’yi erteleten T&T’nin bugün mesai bitimine kadar 40 milyon TL ödemeyi nasıl yapacağı ise merak konusu.

Maliye Bakanlığı’nın Emrullah Turanlı’ya göz açtırmayacağı ve bufün ödeme yapmadığı takdirde yeni tedbirler almaktan çekinmeyeceği ifade ediliyor.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı