Töre’den uyuşturucu uyarısı

Satıcılara "cinayet işliyor suçlaması” getirilmesi gerektiğine işaret eden Töre, uyuşturucu konusunda herkesin çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

12 Aralık 2019 - 00:11

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, Başbakanlık bütçesine ilişkin görüşmeler tamamlandı.

Başbakanlığın 146 milyon 782 bin TL’lik 2020 Mali Yılı Bütçesi, oy çokluğuyla onaylandı.

Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan UBP Milletvekili Zorlu Töre, kötü alışkanlıkların topyekûn mücadeleyi gerektiren bir mücadele olduğunu, devlet, hükümetin daha etkin çalışmalar yürütülebileceğini, sadece Denetimli Serbestlik Yasası’nın bu konuda yetersiz kaldığını kaydetti.

Töre, satıcılara “cinayet işliyor suçlaması” getirilmesi gerektiğine işaret ederek, uyuşturucu konusunda herkesin çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

“MARAŞ KONUSUNDA ATILAN ADIMLAR DOĞRU”

Dış politika konusunda hükümetin attığı adımlara değinen Töre, Maraş’ın açılması konusunda atılmaya çalışılan adımların doğru yaklaşımlar olduğunu dile getirdi.

Maraş’ın bunca yıl atıl kalmasının doğru olmadığını anlatan Töre, Kıbrıs Türk halkının 1878’den 1974’e kadar uğradığı büyük kayıplar olduğuna işaret etti.

Maraş’ın Vakıflar İdaresi’ne ait olduğunu söyleyen Töre, Kıbrıs Türk halkı ve Vakıflar İdaresi’nin uğradığı mağduriyetlere dikkat çekti ve bunların herkesçe dile getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kıbrıslı Türklerin verdiği yaşam mücadelesine değinen Töre, Vakıfların ulusal mücadelede çok yer tutuğunu, vakıfların haklarını savunacağına, aksini yapanları kınadığını söyledi.

HAMZAOĞULLARI

CTP Milletvekili Biray Hamzaoğulları konuşmasında, Doğancı’dan Petre’ye giden yolda bulunan su kuyularının kimin olduğunu ve bu kuyulara izinleri kimlerin verdiğini sordu.

Türkiye ile imzalanacak protokole değinen Hamzaoğluları, hükümetin kendi ayakları üzerinde duracak politikayı üretmesi gerektiğini söylediğini, bundan memnuniyet duyduğunu belirtti ve TC ile ilişkilerin daha doğru bir bandın üzerinde olması gerektiğine inanç belirtti.

Türkiye’den 130 milyonun gelmesi için neye imza atılacağını öğrenmek istediğini söyleyen Hamzaoğluları, 9 yıldır bitirilemeyen İskele-Çayırova-Bafra yolunun protokolde olmamasını eleştirdi.

Hamzaoğluları, bu yolun ne zaman yapılacağını da sordu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı