Toplanacak gelir hastalara bağışlanacak

Girne Özgürada Lions Kulübü, Lefkoşa Surlariçi’nde “Sokakta İyilik Var" festivali düzenleyeceğini açıkladı. Festival 12 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilcek.

9 Ekim 2019 - 15:35

Girne Özgürada Lions Kulübü, Vakıflar İdaresi sponsorluğunda Lefkoşa Surlariçi’nde “Sokakta İyilik Var Festivali” düzenliyor.Festival, 12 Ekim Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak.

Girne Özgürada Lions Kulübü 2019-2020 Dönem Başkanı Hande Kayasal Çelikden’in yaptığı açıklamaya göre, festivalde standlar yer alacak, müzik ve eğlenceli etkinlikler düzenlenecek.

Çelikden, Vakıflar İdaresine desteklerinden ötürü teşekkür ederek,  “çocuk çağı kanseri” ile ilgili farkındalığı arttırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Ekim ayının aynı zamanda “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olduğuna dikkat çeken Çelikden , standlarda; sağlıklı yeme – içme, Kıbrıs kültürü ve herkesin faydasına olan ürünlerle bir planlama yaptıklarını anlattı.

Standlardan toplanacak olan gelirin kanser hastalarına ve engellilere bağışlanacağını ifade eden Çelikden, özellikle Surlariçi bölgesindeki esnafın da kendilerine çok destek olduğunun altını çizdi.

Girne Özgürada Lions Kulübü olarak bu farkındalığı yaratan olmanın ve Surlariçi bölgesinde halk ile buluşmanın en önemli ayrıntı olduğunu vurgulayarak Çelikden, destek için herkesi Surlariçi bölgesine davet ettiklerini söyledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı