Tokatlıoğlu seçimi değerlendirdi

HP Girne İlçe Başkanı Tokatlıoğlu, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini paylaştığı yazılı açıklamayla değerlendir.

8 Kasım 2019 - 22:47

Halkın Partisi Girne İlçe Başkanı Ahmet Tokatlıoğlu, Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmesini, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajla yaptı.

Ahmet Tokatlıoğlu, yapılacak seçimin, Kıbrıs Türk toplumunun 50 yıllık kaderini belirleyebilecek niteliğe ve öneme sahip olduğunu kaydetti.

Tokatlıoğlu, “50 yılı aşkın süredir görüştüğümüz Kıbrıs müzakerelerinde sürekli aynı yöntemi deneyerek farklı bir sonuca ulaşmamız mümkün değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Kapalı Maraş’ta uluslararası hukuka uygun zeminde başlatılan yeni sürecin, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarının devletlerarası olmasa da, bireyler veya kurumlar arasında iş birliği yapılarak çok daha ileriye götürülebileceğini belirtti.

Maraş’ta atılan adımları “iş birliği modelinin başlangıcı” olarak nitelendiren Ahmet Tokatlıoğlu, “2020 Cumhurbaşkanlığı seçimi, Kıbrıs Türk toplumunun önümüzdeki 50 yıllık kaderini belirleyebilecek niteliğe ve öneme sahiptir. Artık değil 50 yıl, kaybedecek bir günümüz bile yoktur.” dedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı