Tıp-İş’in “sağlık hizmetleri yetersiz” isyanı

Tıp-İş sağlık sistemini değerlendirmek amacıyla UBP'yi ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş)’ten bir heyet KKTC’de mevcut sosyal devlet yapısı içerisindeki sağlık sistemini değerlendirmek amacıyla Ulusal Birlik Partisi’ni (UBP) ziyaret etti.

UBP Genel Merkezi’nde saat 13.00’teki ziyarette konuşan Tıp-İş Başkanı Ahmet Varış, artan ekonomik krizlerle birlikte insanların kamusal eğitim ve sağlık hizmetlerine ihtiyacının arttığını söyledi.

“Yatırımlar artırılmalı”

Varış, kamusal sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi ve buna yönelik yatırımların artırılması gerektiğini kaydetti.

Sağlık konusunda dakikaların çok önemli olduğunu belirten Varış, bu nedenle altyapı ve ekiplerinin çok güçlü olması gerektiğini vurguladı. Varış, bu çerçevede UBP yetkilileriyle bir değerlendirme toplantısı yapmak istediklerini ifade etti.

Faiz Sucuoğlu’nun Sağlık Bakanlığı yaptığı dönemde kamusal sağlık hizmetlerinin Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararlardan sonra çökme dönemine girdiğini savunan Varış, belli branşlarda nöbet tutacak hekim kalmadığını, normal poliklinik hizmetleri bir yana neredeyse acil hizmet verilemeyecek noktaya dahi gelindiğini hatırlattı.

Ekiplerin giderek güçlendiğini ancak altyapı için aynı şeyi söylemenin doğru olmadığını ifade eden Tıp-İş Başkanı Varış, hâlâ çağın gerektirdiği teknolojinin ve eksilen malzemelerin hızla yerine konmasının sağlanamadığını belirtti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı