Teminatla serbest kaldı

Girne’de, 12 yaşındaki kız öğrenciyi sosyal medya hesabı üzerinden taciz ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı, mahkemeye çıkarıldı.

Girne’de meydana gelen cinsel taciz ve elektronik haberleşme yasasına aykırı suçlarından tutuklanan D.O., bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Fezile Kesat, zanlının Girne’de meydana gelen cinsel taciz ve
elektronik haberleşme yasasına aykırı suçlarından sorumlu olduğunu söyledi.

Kesat, bir otobüs şirketinde şoför olarak çalışan zanlının, 15-27 Kasım tarihleri arasında adına kayıtlı Messenger hesabı üzerinden 12 yaşındaki kız öğrenciye “Görüntüyü aç”, “canım”, “uyuduğunda görüntüyü aç göreyim
seni” ve “sen ister misin göresin” diye mesajlar attığını söyledi.

Polis memuru Kesat, 28 Kasım tarihinde ailesi ile birlikte adli şubeye gelen 12 yaşındaki kızın şikâyette bulunduğunu, okul şoförü olan zanlının kendisine defalarca mesaj attığını, bu mesajlardan tedirgin ve rahatsız olduğu için önce durumu okul öğretmenlerine anlattığını, ardından da ailesini anlattığını
söylediğini kaydetti.

Fezile Kesat, zanlının aynı gün adli şubeye getirildiğini ve atılan mesajlarla ilgili açıklama istendiğini
söyledi.

Polis memuru Kesat, zanlının 12 yaşındaki kızla Messenger’de arkadaş olarak mesajlaştıklarını, kızın ailesinin elektronik eşya sattığını bildiği için eşya satın almak niyeti ile ve eşyaları görmek için görüntülü olarak konuşmak istediğini iddia ettiğini belirtti.

Kesat, “sen de görmek ister misin” mesajıyla ilgili ise açıklamada bulunamadığını söyledi.

Kesat, zanlının ardında görüntülü konuşmakla ilgili bir yanlış yapmış olabileceğini söylediğini aktardı.

Polis, müşteki kızın ayrıca zanlının kendisine Whatsap’tan da “Günaydın” “nasılsın ”uyan” şeklinde mesajlar attığını ancak o mesajları sildiğini söylediğini aktardı.

Kesat, 58 yaşında olan zanlının 12 yaşındaki çocukla arkadaşlık kurup attığı mesajlarla ilgili mantıklı bir
açıklamada bulunamadığını ifade etti.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, suçlamaları ve davalarını kabul etmediğini kaydeden polis, davalarında hazır olması için teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, iki kefilin 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlının tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı