Tek aday Erhürman

CTP 6 Ekim’de kurultaya gidiyor. Genel Sekreter Erdoğan Sorakın sürecin 3 aşamada gerçekleştirileceğini söyledi.

11 Eylül 2019 - 08:10

Ayşe Menekşeli –

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), genel başkan ve parti meclisi üyelerinin belirleneceği 6 Ekim’deki kurultay öncesinde başvurular yapıldı. 75 kişilik parti meclisi üyeliğine 131 aday başvururken, başkanlığa tek aday başvurusu mevcut Genel Başkan Tufan Erhürman’dan geldi.

“İLÇELERDE TANITIM TOPLANTILARI”

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, kurultay süreciyle ilgili Haberci’ye açıklamalarda bulundu.  Kurultay sürecinin 3 aşamada gerçekleştirileceğini belirten Sorakın ilk aşamanın adaylık başvuruları olduğunu ve geçtiğimiz Cuma günü sona erdiğini söyledi.

İkinci aşamada, adayları parti üyelerine tanıtmak için her ilçede tanıtım toplantıları yapılacağını belirten Sorakın, son aşamanın ise 6 Ekim’de yapılacak kurultay olacağını kaydetti.

Kurultayda, partinin yüzde 40 cinsiyet kotasının uygulanacağını ifade eden Sorakın, adayın aldığı oy oranı ne olursa olsun her ilçenin yüzde 5 kotasının geçerli olacağını belirtti.

“BAŞKANLIK BAŞVURUSU ERHÜRMAN’DAN”

Başkanlık için başka isimlerinde gündemde olduğu duyumları sorusuna karşılık konuşan Sorakın, tek başvurunun şimdiki Genel Başkan Tufan Erhürman tarafından yapıldığını söyledi.

“HASSASİYETLERİ DOĞAL KARŞILIYORUZ”

Erdoğan Sorakın, parti içerisinde var olan tepkiler üzerine de şunları söyledi:

“Parti içerisinde farklı gruplar ve hassasiyetler var. Farklı hassasiyetleri doğal karşılıyoruz. İç tüzük kuralları uygulanıyor. Bütün bu hassasiyetleri dikkatle ele alarak yolumuza devam ediyoruz.”

Erdoğan Sorakın, belediye başkanları, Milletvekilleri ve ilçe başkanlarının parti meclisinin doğal üyesi olduğunun da altını çizdi.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı