Tehdit ettiği eski eşi için İngiltere’den adaya geldi

Eski eşini mesaj yoluyla tehdit eden bir şahıs, önceki gün ülkeye giriş yapmasının ardından tutuklandı.

20 Ağustos 2019 - 18:26

Eski eşini mesaj yoluyla tehdit eden Mehmet Gaziköylü, önceki gün ülkeye giriş yapmasının ardından
tutuklandı. Zanlı bugün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede bulguları aktaran polis memuru Fezile Kesat, zanlının 16 Temmuz tarihinde bir mesajlaşma uygulaması üzerinden eski eşini tehdit ettiğini bildirdi.

Kesat, müştekinin başvurusu üzerine, zanlı aleyhine Girne Kaza Mahkemesi’nden uzaklaştırma emri temin edildiğini ve bu karar doğrultusunda zanlının yazılı, sözlü, telefon mesajı ve sosyal medya aracılığıyla kendisiyle iletişim kurmaktan men edildiğini kaydetti.

Zanlının 26 Aralık 2017 tarihinde “ciddi darp” meselesinden askıda dosyası olduğunu da belirten polis, zanlının KKTC ve GKRY vatandaşlığı olduğunu, İngiltere’de ikamet ettiğini aktardı.

Kesat, zanlının yazılı davalarını kabul ettiğini ve aleyhinde yürütülen tahkikatın sona erdiğini ifade ederek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, mahkemeden özür dileyerek, bir daha yapmayacağı sözünü verdi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının aynı meseleden bir daha mahkeme huzuruna gelirse, cezaevine gönderileceğini belirterek, ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna imza vermesine ve KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 40 biner TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı