Tatsız tuzsuz

DTB, Erdinç'in oyunu yönlendirmesi ve Billy'nin hızı, tekniği ile rakibine zor anlar yaşattı ancak onlar da golü bulamadı ve ilk devre beraberlikle sona erdi.

Ligimizin ikinci devresi devre arasında kadrolarını güçlendirmiş iyi iki ekibin zorlu mücadelesiyle başladı. Göçmenköy maçın hemen başında talihsizlik yaşadı ve yeni transfer Kenneth ilk dakikadan sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Göçmenköy oldu. Rakibini hataya zorlayan ve pozisyon bulmak için çabalayan Göçmenköy, özellikle Kenneth’in yerine oyuna giren Erol ile akınlarını geliştirdi. Bu baskıdan gol çıkaramayan Göçmenköy dakikalar geçtik sonra oyun üstünlüğünü de kaybetti.

DTB, Erdinç’in oyunu yönlendirmesi ve Billy’nin hızı, tekniği ile rakibine zor anlar yaşattı ancak onlar da golü bulamadı ve ilk devre beraberlikle sona erdi.

İkinci devre de ilk yarının kopyası gibiydi. İki takımında  gol ümitleri duran toplardaydı. Burada DTB’nin fizik gücü avantajı ortaya çıktı. Lawal’ın iyi oyununa rağmen Weston rakip savunma önünde takımına duvar oldu ve DTB’nin atağa çıkmasını sağladı. DTB’nin oyunun sonlarına doğru oyun üstünlüğünü ele alması meyvesini bu kez verdi. Reşit’in elle oynamasıyla kazanılan penaltıda önce Weston topu filelere gönderdi. Bu golden sonra çözülen Göçmenköy’ün fişini ise günün iyilerinden Ali Savaşan çekti ve DTB zorlu deplasmandan galibiyetle dönmeyi başardı.

Buz gibi bir havada iki takım bu havaya rağmen tribünlere gelen futbolseverlere tatsız tuzsuz bir mücadele izletmiş oldular.

Göçmenköy yenilenmiş kadrosuyla lige galibiyetle başlamak amacındaydı. Mücadeleye iyi başladılar ancak pozisyon üretmekte zorlandılar. Kenneteh’in maçın ilk dakikasında sakatlanıp çıkması bütün oyun planını alt üst etse de bu mazeret olmamalıydı. Reşit kötü günündeyken Ömer Gül’ün hiç düşünülmemesi de şaşırtıcıydı. İkinci devrede Fikret’in iyi oynarken oyundan alınmasına anlam veremedim. Zaten Fikret çıktıktan sonra oyun DTB üstünlüğüne geçti. Maçta Göçmenköy adına gecenin iyisi Lawal’dı ancak onun performansı da DTB’yi durdurmaya yetmedi.  Göçmenköy lige kötü bir başlangıç yaptı ancak ilerleyen haftalarda toparlayacaklarını düşünüyorum.

Doğan Türk Birliği vasat oynadığı mücadeleden fizik gücüyle istediğini aldı. Erdinç orta sahada takımını yönlendiren isim oldu. Billy de kanatlardan rakibi yıpratandı. Ali Savaşan ve Weston’un da kendilerine ayak uydurmasıyla istenilen galibiyet geldi. Yeni transfer Razaq ilerisi için ışık verdi.

Karşılaşmanın hakemi Fehim Dayı iyi bir yönetim sergiledi. Verdiği ve vermediği penaltı kararları doğruydu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu