Tatar’dan kalkınma seferberliği vurgusu

UBP lideri Ersin Tatar, ülkenin bir an önce yeni bir kalkınma seferberliği içine girmesi gerektiğini kaydetti.

4 Nisan 2019 - 08:11

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, ülkenin bir an önce yeni bir kalkınma seferberliği içine girmesi gerektiğini kaydetti ancak bugünkü hükümetle bunun asla olamayacağını ileri sürdü.

UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre Tatar, dün gece partisinin Lefkoşa İlçe Başkanlığı tarafından Değirmenlik’te düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Türkiye ile mali ve ekonomik iş birliği protokolünün imzalanmasının sadece kamu görevlilerinin maaş ödemeleri için değil tüm sektörler için büyük önem taşıdığını söyledi.

Hükümeti başarısızlıkla suçlayan Tatar, UBP’nin yeniden halkın umudu haline geldiğini savundu ve şöyle konuştu:

“Bizim, planımız, projemiz hazırdır. En deneyimli kadrolar UBP’de vardır. Biz bu devlete inandığımız, halkımızı sevdiğimiz için devletimiz için, halkımız için hizmet etmeyi görev sayıyoruz. Yapamıyorlarsa, bırakacaklar, gidecekler. Düne kadar Nisan’da Türkiye protokol imzalanacak diyorlardı, şimdi Mayıs demeye başladılar. Yarın Haziran diyecekler. Bu protokol imzalanamıyorsa bize göre sorumlusu, protokole gereken önemi vermeyen, konunun üzerinde hassasiyetle durmayan hükümettir. Bir yıllık protokol istiyormuş bizim hükümet. Böyle bir şey olmaz. 3 yıllık olmalı ki, önünüzü göresiniz.”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı