Tatar’dan Burcu’ya: “Çarpıtma”

Başbakan Tatar, yaptığı açıklamaları çarpıttığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Burcu'ya tepki gösterdi.

21 Eylül 2019 - 13:47

Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun şahsına yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.

Kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tatar, sarfettiği sözlerin çarpıtıldığını belirterek, “Burcu’nun basın açıklaması ve buna bağlı çeşitli yorumlar gerçekten anlamsız ve maksatlıdır” ifadelerini kullandı.

Tatar, şunları kaydetti:

“Ankara’da çok önemli temaslarım oldu.. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaretim ve yaptığımız açıklamalar ile Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolünün para akışının gerçekleşmesi ile yürürlüğe girmiş olması, Barolar Birliği’nde ‘Kıbrıs’ta Son Söz’ adlı konferansa, Gazeteciler Birliği’nde sohbet toplantısına ve KKTC Turizm Etkinliği’ne katılarak bugün öğleden sonra 16:00 uçağı ile KKTC’ye dönmüş olacağım .. Gazeteciler Birliği’nde size ilettiğim sohbette kullandığım bir cümleyi bambaşka yerlere çekip güya ben ‘Sayın Cumhurbaşkanına yönelik ağır eleştiri/üslup/hakaret etmişim’ diye Sözcüsü Burcu’nun basın açıklaması ve buna bağlı çeşitli yorumlar gerçekten anlamsız ve maksatlıdır.. takdir sizlerindir”

Burcu ne demişti?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu da, Başbakan Ersin Tatar’ın açıklamalarına ilişkin, “Bu üslup, Başbakan’ın ısrarla sürdürdüğü yakışıksız üslubun yeni bir örneğini teşkil etmiştir” tepkisini dile getirmişti.

Başbakan ne demişti?

Önceki gün Ankara’da görev yapan basın yayın kuruluşları temsilcilerine açıklamalarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, müzakerelerle ilgili bir soru üzerine tartışılan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kıbrıs konusunda marjinal ve azınlık grupların bizi sürükleyeceği bir maceraya girmemeliyiz. Akıncı ve arkadaşları bizim başımıza böyle bir durumda ne geleceğini iyi anlasalar zaten o yolu gitmez. Ben bunu iyi anladığımı düşünüyorum. Ben bir ekonomistim, hesap uzmanıyım, maliyeciyim. Rum’un ne düşündüğünü bilirim. Bugün bir anlaşma olsa Kıbrıs’taki bütün mülkler komisyonlara havale edilecek. ‘Güney’de ne bıraktık, Kuzey’de ne bulduk? Farkını ödeyebilecek misin, ödemeyecek misin?’ Bu olduğu gün Kuzey ekonomisi bankalarıyla birlikte batar…Bu Kıbrıs Türk halkının da KKTC’nin sonu olur. Bunu anlamayanlar bu yola devam ediyor.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı