Tatar’dan adaylık değerlendirmesi

Tatar, Özersay ve kendisinin olası cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili, “İkimizin de aday olmasında bir mahsur görmüyorum. Bu işin ikinci turu da var” diye konuştu.

25 Ekim 2019 - 08:49

Özlem Çimendal –

Başbakanlık’taki makamında konuk ettiği Haberci’nin deneyimli kadrosuna samimi açıklamalarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, Halkın Partisi Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın ve kendisinin Cumhurbaşkanlığına aday olmasının sonuçlarını da değerlendirdi.

Başbakan Tatar, Kudret Özersay’ın ve görev verilmesi halinde kendisinin de aday olabileceğini belirtti. Tatar “İkimizin de aday olmasında bir mahsur görmüyorum. Bu işin ikinci turu da var” diye konuştu.

 “SORUMLULUKTAN KAÇMAM”

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Parti Meclisi’nden herhangi bir istek gelirse sorumluluk üstlenebileceğinin sinyalini de veren Ersin Tatar, “Sorumluluktan kaçmam” ifadelerini kullandı. UBP-HP Hükümeti’ni kurarken gündemde cumhurbaşkanlığına yönelik herhangi bir konuşmanın olmadığına da değinen Tatar, hükümet kurulurken yakın çevresine cumhurbaşkanlığına adaylığını koymayacağını da söylediğini ifade etti.

“ADAY OLMAM DEMİŞTİM AMA SİYASET BÖYLE BİR ŞEY…”

“Ama siyaset böyle bir şey, ben aday olacağımı yine açıklamış değilim. UBP büyük bir partidir ve mutlaka kendi adayını çıkarmalıdır. Bunun kararını Parti Meclisi verecektir” açıklamasında bulundu.

UBP’ye dışarıdan aday telkini yapılmasının ise asla söz konusu olamayacağını vurgulayan Ersin Tatar, zamanı gelince parti organlarının verdiği karar ışığında UBP’nin de kendi adayını çıkaracağını kaydetti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı