Taşkınköy’de üst düzey açılış

Açılışı yapılan Raif Denktaş Halı Sahası’nda ilk golü Başbakan Tatar attı. Cumhurbaşkanı Akıncı ile Ersin Tatar'ın futbol şovu büyük bir ilgiyle takip edildi.

9 Ekim 2019 - 08:59

Taşkınköy Spor Kulübü tarafından yenilenen Raif Denktaş Halı Sahası’nın açılışı, önceki akşam coşkuyla gerçekleşirken devlet erkanı da açılışa büyük ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde elim trafik kazasında hayatını kaybedenler anısına saygı duruşu yapılırken organizasyonda program müziksiz bir şekilde yürütüldü.

Açılışa devlet erkanından Cumhurbaşkan Mustafa Akıncı ve Eşi Meral Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Maliye eski Bakanı Serdar Denktas, Ender Denktaş Vangöl, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Maliye Bakanı Olgun Selçuk Amcaoğlu, Lefkoşa Kaymakamı Hüseyin Gültekin, Spor Dairesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, Spor Dairesi Dış İlişkiler Amiri Sertaç Bozatlı, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu katıldı.

Geceye ayrıca birçok bürokrat ve kulüp başkanları da ilgi gösterirken, Göç-Taş ile Kıbrıs Halk Dansları ve Sanat Derneği yanında, Necati Taşkın İlkokulu, Galatasaray Futbol Okulu, Özel Eğitim Vakfı, Ortaköy, Şahlanspor ve Küçük Kaymaklı kadın futbol takımları yer aldı.

AKINCI, AHMET ERESÖZ EKİBİNİ KUTLADI

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı gecedeki konuşmasında, Taşkınköy Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ersöz ve ekibini ülke sporuna kazandırmış olduğu tesis nedeniyle tebrik etti. Taşkınköy Spor Kulübü Başkanı Ersöz’ün sosyal ilişki becerileriyle siyasileri açılış töreninde bir araya getirmeyi başardığını dile getiren Akıncı, “Ahmet Ersöz ve arkadaşlarının, bu davranış biçimiyle daha nice başarılara imza atabileceklerine inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Raif Denktaş Halı Sahası gibi tesislerin ülke sporuna kazandırılmasında yerel yönetimler ve merkezi yönetimlerinin katkılarının önemine dikkat çekti.

Konuşmasının devamında, düzenli, organize edilmiş yeşil alanların ve spor alanlarının eksikliğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Bu gibi yerlere baktığımda, sosyal mekanlar açısından ne kadar kısır olduğumuzu hüzünle düşünürüm… Bu konuda planlamanın, imar çalışmalarının ne kadar gerekli ve zorunlu olduğunu yüreğimde hissederim” diye konuştu.

Düzenli, organize edilmiş yeşil alanların ve spor alanlarının ülkeye kazandırılabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, bu alanlardan mahrum yaşamanın kader olmadığının altını çizdi. Bu tür alanların yetersiz sayıda olmasının Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğüyle de alakalı olmadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Taşkınköy Spor Kulübü yönetimi tarafından topluma yeniden kazandırılan Raif Denktaş Halı Sahası’nın; toplumun kendi örgütleriyle istediğinde neler yapabileceğinin güzel bir örneği olduğunu ifade etti.

ASİST AKINCI’DAN GOL TATAR’DAN

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek halı saha resmen hizmete girerken Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar’ın futbol şovu büyük bir ilgiyle takip edildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı