Girne Tapu’da bugün grev var

HAKSEN, sistemsizlik ve personel eksikliği gibi konulara dikkat çekmek amacıya Girne Tapu Dairesi'nde bugün grev yapacak.

15 Ağustos 2019 - 07:49

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN), Girne Tapu Dairesi’nde bir kez daha greve gideceğini duyurdu.

HAK-SEN, 9 Ağustos tarihinde, Girne’de süren bir “sahte evrakla üzerine mal geçirme” soruşturmasıyla ilgili Girne Tapu Dairesi’nde üç kişinin tutuklanmasının ardından, bir günlük uyarı grevi yapmıştı.

Sendika bu kez “çalışanların mağdur olmalarına sebebiyet veren sistemsizlik ve personel eksikliği gibi konulara dikkat çekmek amacıyla” grev yapılacağını duyurdu.

Grev bugün saat 8-30 ile 12.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Memur-Sen de greve destek verecek.

HAK-SEN’den konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

15 Ağustos Perşembe günü 8:30-12:00 saatleri arasında HAKSEN olarak Girne Tapu Dairesi’nde son yaşanan olayları da göz önünde bulundurarak, çalışanların mağdur olmalarına sebebiyet veren sistemsizlik ve personel eksikliği gibi konulara dikkat çekmek amacıyla grev yapılacaktır. Saat 9.00’da sendika başkanımız İzzet Türkmen, Girne Tapu Dairesi önünde basın açıklaması yapacaktır. Amacımız; yargıya müdahale etmek değil, çalışanların haklarını koruyan bir sistem oluşturulmasına veeksikliklerin giderilmesine yöneliktir. Kamu çalışanlarının haklarının güvence içerisine alınıp çalışmaları demek, toplum olarak bizlerin de kaliteli hizmet alması demektir. Sendikamız, her zaman çalışanların haklarını korumaya ve destekçisi olmaya, bu konuda ilgili bakanlıklarla her zaman istişare içerisinde olmaya da devam edecektir. Memursen de yapılacak olan greve destek verecektir.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı