Siyasiler harekata paylaşımlarıyla destek verdi

Türkiye’nin bugün akşam saatlerinde Suriye’nin kuzeyine başlattığı "Barış Pınarı Harekatı" nedeniyle KKTC’deki siyasiler de mesajlar yayımladı.

9 Ekim 2019 - 20:10

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine saat 16.00 itibariyle başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”na ilişkin KKTC’deki siyasiler destek mesajları paylaştı.

ÖZERSAY

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, “Barış Pınarı Harekatı”nın, Türkiye dış politikası açısından bir kararlılık göstergesi olduğunu kaydederek, harekata destek belirtti.

Türkiye’nin bu harekatı yapmakta haklı nedenleri olduğunu ifade eden Özersay, “Türkiye kendi sınır güvenliğini sağlamak istiyor, terör faaliyetlerine katkı yapacak bir ortamın orada oluşmasını istemiyor” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından değerlendirme yapan Özersay, Türkiye’nin harekatı başlatmaktaki haklı nedenlerini de sıralayarak, “Çok sayıda Suriyeli mülteci Türkiye sınırları içinde yaşıyor, ekonomik, toplumsal, siyasal ve güvenlige dair sorunlar var. Bu açıdan bir geri dönüşü sağlamak umuduyla bunu yapıyor. KKTC Başbakan Yardımcısı olarak bu konuda Türkiye’nin yanında olduğumuzu net bir şekilde ifade ederim” dedi.

TAÇOY

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da mesajında “Türkiye, güney sınırındaki terör oluşumlarına karşı uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkını kullanıyor. Allah kahraman Türk askerlerini korusun, ordumuzu muzaffer kılsın” ifadelerine yer verdi.

OĞUZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin milli varlığını tehdit eden terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’nın başarılı olmasını ve bölgenin en kısa zamanda istikrar, barış ve huzura kavuşmasını diliyorum. Anavatanımız Türkiye’nin ve Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun” dedİ.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı