Süper Lig gevşeme kabul etmiyor

Biraz şanssızlık ve son vuruş noksanlığı, biraz da kapalı bir savunmayı aşacak beceriyi tam olarak sahaya yansıtamama vardı.

1 Aralık 2019 - 12:00

Ligin zirvesindeki yarış şiddetlendikçe ve alt sıralar kaynadıkça tempolu ve gollü maçlar izlemeye devam edeceğiz.

Haftalardır çok iyi bir oyun sergileyen ve karşılığında geçen haftaki galibiyetle liderliği bu sezon ilk kez devralan Mağusa Türk Gücü, yine daha iyi ve baskın oynamasına karşın galibiyete imza atamadı.

Biraz şanssızlık ve son vuruş noksanlığı, biraz da kapalı bir savunmayı aşacak beceriyi tam olarak sahaya yansıtamama vardı. Ancak öne geçen sarı yeşilliler, bunu daha uzun süre korumayı beceremediler.

ek görmediğimiz türden bir savunma hatasıyla fırsat bulan Moses, ayağına kadar gelen ve maç boyunca bulamadığı gol pozisyonunda affetmedi ve skora dengeyi getiren golü kaydetti.

Sahanın en başarılı ismi Mehmet Gürlü’ydü diyebiliriz. Savunmaya yardım etti, orta alanda iyi mücadele etti ve takımını öne geçiren golü kaydetti. Ancak maçta gol atması gereken ve pozisyon da bulan Peter Ebi, bunu başaramadı. Binatlı’yı da kutlamak gerek. Özellikle savunma anlamında dersini iyi çalıştı ve iyi hazırlandı.

Gol dışında çok ciddi hata yapmadılar. İkinci devrede Mustafa Sözgen sol kanatta iyiydi. Ortada ise Alaaddin’in ve sağda Bayram’ın direnç göstermeleri, ceza alanı içerisindeki pozisyon sayısını azalttı. Hücum anlamında ise iyi işler yapılmadı. Kontraatak beklediğimiz takımda Moses, Debola ve Serkan bekleneni veremedi.

Ama en çok puanı kaleci Yunus’a yazmak gerek. Kritik kurtarışlar ve havadan gelen toplara müdahalelerle takımının bir anlamda motivasyon kaynağı oldu.
MTG bana göre ligin en iyi takımı. Liderliği kaybetmiş olabilir. Ancak şuna parmak basmak lazım. Haftalardır yüksek tempoda ve çok iyi oynayan ve çok gol kaydeden bir takım var.

Arada takılma veya puan kaybı normal. Buradaki sıkıntı, kaybedilen puanların evde kaybedilmiş olması. Taktiksel anlamda küçük hatalar yapılıyor. Sağ kanatta iyi olan Arif’in oyundan alınmaması ve soldan hücuma ciddi katkı koyacak Uğur’un oyuna daha erken konması gerekirdi.

Oynadığı sürede yetersiz kalan ve sonradan oyuna girdiğinde daha fazla katkı yapan Justice’in ilk onbirde olması da gereksizdi. Ancak hangi kurguyla oynarsa oynasın, rakibine göre daha iyi oynayan takımın, zor da olsa galibiyetlerle devam edebilmesi ya da galipken skoru koruması gerekir.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı