Spor Dünyası

Ders çıkarmak

Ligin 21.haftasında Hamitköy ile Cihangir arasındaki mücadele ev sahibi Hamitköy açısından çok daha kritik bir öneme sahipti. Maça rüzgarı da arkasına alan konuk ekip Cihangir daha iyi başladı hatta maçın başında Halil İbrahim ile net bir pozisyondan yararlanamadılar. Dakikalar geçtik sonra ise Hamitköy oyunda dengeyi kurdu ve rakibine pozisyon vermedi fakat rakip kalede de tehlike yaratamayınca ilk devre golsüz tamamlandı.

İkinci devreye oyuna Taner’i alarak başlayan ve lehine olan rüzgarı da iyi kullanan Hamitköy, genç yıldızı Hasan ile golü bulmayı başardı. Golden sonra oyun üstünlüğünü de ele alan ve rakip kalede daha etkili bir Hamitköy izledik. Ömer ile maçı koparma fırsatını da bulan Hamitköy, bu pozisyondan yararlanamadı ve bu dakikadan itibaren gol yemeyelim düşüncesi takımda hakim olmaya başladı.  Cihangir ise ikinci devrede rakibine oranla daha düşük bir tempoda mücadeleyi sürdürürken, maçın son bölümünde gelen değişikliklerle daha atak ve pozisyon arayan bir görünüme büründü.

Hamitköy’ün geriye çekilmesi ve Cihangir’in gol için yüklenmesi maçın son anında meyvesini verdi ve Cihangir duran toptan Nurettin ile bulduğu golle maçtan bir puanı kurtarmayı başardı.

Hamitköy mutlak galibiyet için çıktığı karşılaşmadan uzatma bölümlerinde kalesinde gördüğü golle bir puanla ayrıldı. Geçtiğimiz hafta yenilen golün kopyasını kalesinde gören Hamitköy, belli ki bu hatadan ders çıkarmamış. Sezon başından bu yana takımın zayıf karnı  duran toplardır. Bunu bile bile iki haftadır rakiplere sürekli duran top şansı veren Hamitköy, bunun bedelini kaybedilen 5 puanla ödedi.  Cihangir karşısında Daniel ve Hasan öne çıkan isimlerdi. Eray ve Ömer ise vasat kaldılar. Hamitköy için iki haftada kaybedilen puanlar sonrasında artık sıkıntılı bir dönem başlıyor.

Cihangir gerek eksikleri gerekse de kupa maçının verdiği yorgunluk sonrasında maçın ilk ve son bölümleri haricinde sahaya istediklerini yansıtamadı. İlk devrede rüzgar avantajını iyi kullanabilseler daha farklı bir maç izleyebilirdik. Cihangir için iyi diyebileceğimiz isim Musa ve Kone oldu. Cihangir kafasında ligi bitirmiş ve tamamen kupada turu nasıl geçebileceklerine odaklanmış bir görüntü çizdi.

Karşılaşmanın hakemi Evren Karademir ve yardımcıları vasat bir yönetim sergiledi. Kartlarda ve verdiği kararlarda istikrarı sağlayamayan Evren Karademir’in dışında yardımcı hakem Abdullah Genç maçın kaderine etki edecek bir hata yaptı. İlk devrenin son anlarında topsuz alanda Mert’in yüzüne direkt darbede bulunan Ali Öztürk’ün pozisyonunu es geçen ve olası bir kırmızı kartı kesen Abdullah Genç sınıfta kaldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu