Son dakika: Ercüment Ovalı ilacın adını açıkladı!

Twitter hesabından son dakika açıklaması yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaklaşık 1 aydır üzerinde çalıştıkları ilacın tedaviye kullanılmaya başlanabileceğini ve ilacın isminin Dornaz Alfa olduğunu duyurdu.

Korona virüsü tedavi edecek ilaç için çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, müjdeli haberi verdi. Korona virüs salgını için aşı çalışmalarını büyük bir başarı ile sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan heyecanlandıran bir paylaşım daha geldi. Ovalı, Dornaz Alfa isimli ilacın hastaların tedavisi için kullanılacağını duyurdu. Korona virüsle mücadelede çok önemli bir gelişme yaşandı.

Çalışmaları TC Sağlık Bakanlığınca onaylanan ve Twitter hesabından son dakika açıklaması yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaklaşık 1 aydır üzerinde çalıştıkları ilacın tedaviye kullanılmaya başlanabileceğini ve ilacın isminin Dornaz Alfa olduğunu duyurdu.

Ovalı, şu ifadeleri kullandı:

“1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik… Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim”

SON PAYLAŞIMINDA “BU SEFER BİR İLAÇ ÜZERİNDEYİZ”  DEMİŞTİ

Korona virüs tedavisi üzerine çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaptığı son paylaşımda “Bu sefer bir ilaç üzerindeyiz” açıklamasında bulunmuştu.  Çalışmaları yürüttüğü öğrencileri ile poz veren Ovalı, “Gururla poz veren bu Türk çocuklarına inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı. Twitter hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarda öğrencileri ile birlikte poz veren Ovalı, dört farklı grup olarak devam ettiklerini bu kez bir ilaç üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Ovalı, “Günler, geceler boyu çalıştılar ve daha da çalışacaklar. Ülkemiz için 3 gruba bölündük. Yarın dördüncü grup oluşuyor ve bu sefer bir ilaç üzerindeyiz. Gururla poz veren bu Türk çocuklarına inanıyorum. Bağışık plazma, kök hücre, Aşı ve virüs spesifik T hücre grubu.” ifadelerini kullanmıştı.  

 

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı