Sinyal geçen haftadan verilmişti

Son on yılda ismini Kıbrıs Türk fuboluna yeniden altın harflerle yazdırmışsan, yedek oyuncularının düzeyine de dikkat edeceksin.

15 Ekim 2019 - 11:38

İki haftadır maçlarını pazartesi ve kendi evinde oynayan Yenicami, fikstür avantajını fırsata çeviremedi. Maçların tümü tamamlanmış ve son maçı oynuyorsunuz. Rakiplerinizin puan durumunu biliyorsunuz, yenerseniz ikinci olacak ve liderle aranızda iki puanlık fark kalacak ve buna rağmen kötü bir futbol oynayıp avantajı dezavantaja döndürüyorsunuz. Gerçekten anlaşılması zor bir durum.

Aslında bunun sinyali geçen hafta Lefke karşısında verilmişti. Kötü bir oyundan sonra beraberliği zor kurtaran Yenicami, dün akşam da Göçmenköy karşısında istenilen performansı ortaya koyamadı ve mağlup olmaktan kurtulamadı.

Yenicami’de kadro derinliği zayıf. Bu durum her geçen hafta kendini daha belirgin bir şekilde göstermeye başladı. Daha önce Tansel’in sakatlanması takımı olumsuz etkilemiş demiştik. Dün akşam da orta sahada Yannick’in olmaması Yenicami adına büyük kayıptı. Orta sahada önemli boşluklar yaşadı. Göktaş orta sahada başlarken, daha sonra Hascan sol bekten ortaya alınıp Göktaş sola çekilince orta saha etkinliği de Yenicami’nin eline geçti. Geçmesine geçti de, yedek kulübesi sıkıntısı bitmedi. Oyuna giren oyuncular maalesef oyuna fazla etki yapamadı. Sampiyonlukta iddialı olmanın birinci kuralı geniş kadroya sahip olmaktır. Eğer kadro derinliği kısıtlı ise maratonu bitirmek konusunda zorlanırsınız.

Dün gece gerçekten ne yaptığını bilmeyen bir Yenicami vardı sahada.  Savunma yol geçen hanı gibi. Orta sahada oyunu yönlendirecek, ileride gol noktalarına etkili top atacak kimse yoktu. İlerde ise aldığı topu etkili kullanacak örneğin bir John Ebuka’sı yok. Nerde ne yapacağını bilmeyen oyuncu topluluğu. Özellikle gol dışında hiçbir iş yapmayan Junior’a artık birilerinin bir şeyler söylemesi lazım. Takımın santraforu ceza sahası içerisine girmeye korkuyor. O zaman kim gol atacak.

Yenicami bu kadro derinliği ve oyun anlayışı ile kimse kusura bakmasın, bu sezon üstlerde oynayamaz. Savunmada o kadar çok hatalar yapılıyor ki, bir Okoli tüm müdafaayı darmadağın etti. Tek başına Yenicami savunmasını dağıttı.

Göçmenköy’ü bu yıl ilk kez izledim. Gerçekten hırslı, mücadeleci ve kazanmaya susamış bir takım hüviyetindeler. Üç yabancısı da çok iyi ve verimli. Haklı bir galibiyet aldılar. Bu takım birçok takımın başına bela olacağa benziyor. Şampiyonluk iddiası içerisinde olan MTG’den bir puan YAK’tan üç puan alarak bu ligde ben de varım demiştir.

Aslında karşılaşmada Yenicami’nin ipini yine Yenicami’nin kendi oyuncuları çekmiştir. Göçmenköy kadrosuna baktığım zaman, iki golü atan Okoli, nefis bir gole imza atan Ömer, kaleci Ozan, Fikret, Reşit gibi oyuncular bu gün gittikleri takımı sırtlayan oyuncular ve hepsi Yenicami’nin malı.

Bence Yenicami’nin en büyük yanlışı hangi oyuncuları elinde tutup hangilerini kiralayacak konusunda yaptı. Mevcut kadroda kulübeden oyuna giren oyunculardan bir tanesi, oyunun kaderini etkileyecek ve maçı çevirecek tecrübe ve yeteneğe sahip değil.

Son on yılda ismini Kıbrıs Türk fuboluna yeniden altın harflerle yazdırmışsan, yedek oyuncularının düzeyine de dikkat edeceksin. Teknik adam oyuna kimi alacak sıkıntısı yaşamamalı. Mevcut oyuncular henüz daha Süper Lig düzeyinde değillerdir.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı